Patnos'ta "Öğretmen Candır, Cana Yüreğinle dokun!" Programı ile Üye Buluşması Gerçekleştirildi.

Eğitim-Bir-Sen Patnos İlçe Temsilciliğince “Öğretmen Candır, Cana Yüreğinle dokun!” Programı ile Üye Buluşması Gerçekleştirildi.

Patnos'ta "Öğretmen Candır, Cana Yüreğinle dokun!" Programı ile Üye Buluşması Gerçekleştirildi.

Eğitim-Bir-Sen Patnos İlçe Temsilciliğince “Öğretmen Candır, Cana Yüreğinle dokun!” Programı ile Üye Buluşması Gerçekleştirildi.

Patnos'ta
28 Kasım 2019 - 15:54

Eğitim-Bir-Sen İlçe Temsilcisi Fikret Ayaz yaptığı selamlama konuşmasında, Öğretmenin sıkça konuşulduğu kasım ayında öğretmenler günü dolayısı ile yapılan konuşmalar inandırıcılıktan uzak ve öğretmenin yüreğine dokunmayan, temenniden ve beyliklaflarından öteye geçemeyen bir durum ortaya koymaktadır. Öğretmenler Günü, bugüne kadar öğretmenlere pratikte herhangi bir katkı sunamamıştır. “Öğretmen Candır, Cana Yüreğinle Dokun!” sloganı ile öğretmenin yüreğine dokunulmasını, masada bekleyen sorunlardan;sözleşmeli öğretmenlerin özlük hakları, öğretmene şiddet, Öğretmen Meslek Kanunu,3600 ek gösterge gibi konularda tespitten çözüme, vaatten eyleme, sözden fiilegeçildiği an Öğretmenler Günü kutlanmış ve öğretmenin yüreğine de dokunulmuş olunacaktır. ”dedi.

Programda konuşan Eğitim Bir-Sen ve Memur-Senin Eskimez Başkanı Süleyman GÜMÜŞER, “Bu gün aramızda programa iştirak eden emekli öğretmenlerimiz var. Öncelikle onları saygı ile selamlıyor ve ellerinden öpüyorum. Sendikacılık mücadele, müzakere, üyesine sahip çıkma yeridir. Zor süreçlerde hep dik durduk, her zaman hakkı ve adaleti savunduk. Sorunları tespit etmekle kalmadık, çözümün yolunu da gösterdik. İnsana ve insanlığa dair kazanımlar ürettik. Dün Aktepe’de şiddete maruz kalan Yusuf Öğretmene nasıl hep beraber sahip çıktıysak bu gün de aynı şekilde dik duruyor ve diyoruz ki eğitim çalışanlarının maruz kaldığı şiddet, kınama veya yüksek perdeden cümle kurmakla olmaz, gerekli yasal ve caydırıcı önlemleri almakla olur.” Dedi.


Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Ağrı Şube Başkanı Abdurrahman Aslan “Öğretmenlik Meslek kanunun çıkarılması ile çözüme kavuşturulması gereken sorunlar bir an evvel aşılmalıdır. Sözleşmeli Öğretmenlerin tayın ve özlük haklarındaki sıkıntılar, erkek kamu görevlilerine dayatılan kılık-kıyafet zorunluluğu, öğretmenlerin kariyer basamaklarına ilişkin yaşadıkları belirsizlik, ek ders esaslarındaki adaletsizlikler, öğretmen açığı, atama ve yer değiştirme süreçlerinde yaşanan problemler, öğretmene şiddet gibi, konular bir an evvel çözüme kavuşturulmalıdır. Öğretmenlerimizin emeklerinin değerinin anlaşıldığı, mesleğin itibarının ön plana çıktığı, sorunlarının çözüldüğü günlere erişmeyi diliyorum. ”dedi. 

Kısa Film yarışmasına katılan öğretmenler ile “Öğretmen Candır, Cana Yüreğinle Dokun!”projesi kapsamında sigara bırakan öğretmenlere plaket takdim edildikten sonra program yemekle devam etti.


Programa Memur Sen ve Eğitim Bir-Sen Ağrı Şube Başkanı Abdurrahman ASLAN İle il yönetimi, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup TAŞDEMİR, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Fatih Alpaslan, İlçe Müftüsü Lütfi KOCATÜRK, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Faruk YAVUZ, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başk. Süleyman LAÇİN, Ziraat Odası Başkanı Hakan HAKVERDİ, , Bem Bir-Sen Başk.Mehmet İNAN Şoförler Odası Başk.Mali ÇARBOĞA, Kızılay Derneği Başk.M.Nasır AÇIK ,AGD Başk.Hasan BABAN, şube müdürleri,kurum müdürleri,basın mensupları ve öğretmenler katıldı

Bu haber 10402 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum