Patnos´ta "kaz çiftliği" kurdu siparişlere yetişemiyor. 

Patnos´ta "kaz çiftliği" kurdu siparişlere yetişemiyor. 

28 Kasım 2019 - 15:19

Patnos´ta "kaz çiftliği" kurdu siparişlere yetişemiyor. 

Ağrı’nın Patnos ilçesi Üçoymak köyünde kaz çiftliği kuran Vefa Kılıç, yumurta ve kaz taleplerini karşılamaya çalışıyor - Çiftlik sahibi Vefa Çelik "Kaz çiftliği kurduğum için son derece memnunum. Bu işi yapmak isteyenlere de tavsiye ederim" 

Ağrı Patnos’ta yaşayan 25 yaşındaki Vefa Kılıç , Patnos ilçesinde kurduğu kaz çiftliğinde siparişlere yetişemiyor. Kılıç, Üçoymak köyünde kurduğu çiftliğinde, besledikleri kaz cinslerinin Linda ve Çin ırkı kaz olduğunu,800 kazla işe başladığını, Ağrı ve farklı illerden ilgi görmesi üzerine hayvan sayısını artıracağın ve seneye bu sayının 2 bin 3 bin’e çıkaracağını söyledi. 

"Kars´ta kaz yetiştiriliyor da Patnos’ta neden yetiştirilmesin?" diyerek yola çıktığını ve deneme amacıyla bir yıl önce kaz çiftliğini kurduğunu anlatan Kılıç, bazı vatandaşların kazları etini tüketmek, bazılarının ise evinin bahçesinde yetiştirmek için aldığını kaydederek, "Kaz çiftliği kurduğum için son derece memnunum. Bu işi yapmak isteyenlere de tavsiye ederim." dedi. 

Çiftlik sahibi Vefa Kılıç Patnos’un yanı sıra Türkiye´nin farklı illerinden de talep geldiğini , taleplerin zaman zaman toplu sipariş şeklinde gerçekleştiğini söyledi. 

Kılıç, kazların bakımlarının biraz zor olduğunu, sabahtan akşama kadar hayvanlarla ilgilendiğini fakat kazın pazar sorununun kesinlikle olmadığını, bu işe girecek girişimcilerin mutlaka memnun kalacağını sözlerine ekledi.

Bu haber 3452 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Kamuran Çetinkaya
  8 ay önce
  Hayırlı olsun kardeşim
 • Galip GÜLER
  8 ay önce
  Başe başe ez gellek keyf xaşbum. li patnosi welatime karê cuda nine. Herdem qaz u elok firotanawi heye. Li ez bawerim kareki zore. Bereketbe u Serkeftin dixazim.