PATNOS'TA 60 YILLIK SORUN ÇÖZÜLDÜ

PATNOS'TA 60 YILLIK SORUN ÇÖZÜLDÜ

PATNOS'TA 60 YILLIK SORUN ÇÖZÜLDÜ
17 Eylül 2020 - 14:15

Ağrı'nın Patnos İlçe Belediyesi tarafından, kentin kanayan yarası haline gelen İnönü Mahallesi'nde 60 yıllık alt yapı sorunu tamamen çözüldü.

Patnos Belediyesi İnönü Mahallesinde 60 yıldır devam eden altyapı sorununun çözüldüğünü bildirdi.

Patnos Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, İnönü Mahallesi sakinleri, yaşadıkları sokakta yıllardır süregelen kanalizasyon sorununun çözüme kavuşturulması amacıyla Belediye'ye başvurdu. Vatandaşların talebine kısa sürede cevap veren ve sorunu gideren Patnos Belediyesi ekipleri, çalışmalar kapsamında 200'lük boru ile bin 250 metre kanalizasyon ana hattı döşeyerek evlere kanalizasyon bağlantısı yaptı.

Geçmişten gelen altyapı sorunlarının Patnos Belediyesi tarafından kısa sürede çözüldüğünü söyleyen vatandaşlar, Patnos Belediyesi'nin hizmetlerinden duydukları memnuniyeti dile getirdi. Kanalizasyon sorunuyla ilgili yaptığı müracaatın ardından ekiplerin hemen çalışmalara başladığını söyleyen İnönü Mahalle Sakinleri, "Mahallemizde 60 yıldır süren kanalizasyon sorunumuz vardı. Daha önce kendi imkanlarımızla fosseptik kuyuları açtırıyorduk. Yıllardır devam eden altyapı ve kanalizasyon sorunumuzdan dolayı Patnos Belediyesi Altyapı Müdürlüğün'e başvuru yaptık. Yaptığımız müracaatın ardından Patnos Belediyesi ekipleri çalışmalara başlayarak sorunu hızla çözdüler.''

"Aktif olarak sahalardayız"

Patnos Belediye Eş Başkanları Müşerref GEÇER Emrah KILIÇ çalışmalarla ilgili yaptığı açıklamada, toplamda bin 250 metre uzunluğunda kanalizasyon hattı imalatı gerçekleştirdiklerini ifade ederek, "Göreve geldiğimiz günden bu yana aktif olarak sahalarda çalışmalarımızın başındayız. Vatandaşlardan gelen taleplere kayıtsız kalmıyoruz. Sorunları hızlı bir şekilde çözüme kavuşturmak için çalışıyoruz. İnönü Mahallesinin de yıllardır süren kanalizasyon sorununu mesai arkadaşlarımızla çözüme kavuşturduk. Mahalle sakinlerini Hayırlı Olsun.

Bu haber 1516 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Cesim
    1 ay önce
    Patnos Belediyesi iyi hizmet yaparsa bu hem belediyecileri hemde mensubu oldukları partiyi ve parti tabanını göçlendirir, ..? Yok eğer patnos halkın hakkı olan hizmetler yapamasa buda tam tersine başka partilerin elini ve tabanlarını göçlendirir. Ama HDP ' ye yakışan hizmettir ve kendi halkının hizmetkarı olmak..? Serkeftın û slav & rêz.