Yeni Atanan Patnos Kaymakamı Göreve Başladı

Yeni Atanan Patnos Kaymakamı Göreve Başladı

Yeni Atanan Patnos Kaymakamı Göreve Başladı
17 Eylül 2020 - 13:45

Kars Vali yardımcılığın’dan Patnos Kaymakamlığı’na atanan Kaymakam Selçuk Haskırış, ilçedeki görevine başladı.

“EL BİRLİĞİ İÇİNDE OLACAĞIZ”

Haskırış, ilçe sakinlerine en iyi hizmeti vermenin gayretinde olacaklarını ifade ederek, "Patnos'ta vatandaşlarımıza daha güzel bir hizmet vermek için hep beraber el birliği içinde olacağız ve çalışacağız." dedi.

Eski Kaymakam Abdullah Kadıoğlu, İçişleri Bakanlığı tarafından açığa alınmıştı.

ÖZGEÇMİŞ
Selçuk Haskırış 


1979 Sinop Durağan doğumludur. İlk ve ortaokulu Durağan’da, lise eğitimini Kastamonu Göl Anadolu Öğretmen Lisesinde tamamladıktan sonra 2002 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Maliye bölümünden mezun oldu. İyi derecede İngilizce bilen Kaymakam Selçuk HASKIRIŞ evli ve iki çocuk babasıdır.


Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığında bir süreliğine Gelir Uzmanı olarak görev yaptıktan sonra, 2009 yılında İçişleri Bakanlığı'nca açılan Kaymakam Adaylığı Sınavını kazanarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. Sırasıyla; Çorum Valiliği İl Stajı, Gemlik ilçesi Kaymakam Refikliği, Samsun merkez ve ilçelerinde Mülkiye Teftiş Stajı, Isparta Senirkent ilçesinde Kaymakam Vekilliği yaptı.İçişleri Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığında yabancı dil kursu aldı. Bir yıl süreyle Amerika Birleşik Devletleri Virginia Eyaleti Richmond Kentinde bulunan Virginia Common Wealth University(VCU) de yabancı dil eğitimi aldı. Aynı yıl içerisinde Amerikan idari yapısı üzerine muhtelif kurum ve kuruluşlarda çalışmalar yaptı. Birleşmiş Milletler Binasında ve New York Türk Daimi Temsilciliğinde incelemelerde bulundu. Yurtdışı dönüşü Çorum Kargı'da Kaymakam Vekilliği yaptı. Daha sonra Eğitim Dairesi Başkanlığının vermiş olduğu Kaymakamlık kursunu başarıyla tamamlayarak, 12.08.2013 tarihinde Eskişehir ili Beylikova İlçe Kaymakamlığı’na atandı. Burada yaklaşık olarak 3,5 yıl görev yaptıktan sonra 2 yıl süre ile Bayburt Aydıntepe, 2 yıl süreyle Tunceli Ovacık Kaymakamlığı görevinde bulunmuştur. 

Cumhurbaşkanlığının 13.08.2020 tarihli 2020/362 sayılı Kararıyla Kars Vali Yardımcısı olarak atanan Sayın Selçuk Haskırış 14.09.2020 tarihinde Patnos Kaymakamı olarak göreve başlamıştır.

Bu haber 2902 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum