PATNOS BELEDİYESİ'NDEN AŞI ÇAĞRISI

PATNOS BELEDİYESİ'NDEN AŞI ÇAĞRISI

PATNOS BELEDİYESİ'NDEN AŞI ÇAĞRISI
Editor: admin
09 Ağustos 2021 - 14:34

Patnos İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından Covid-19 aşı tanımlaması yapılmış vatandaşlara belediye binası önünde randevusuz Biontech - Sinovac aşısı yapılıyor. Salgın sürecinde Patnos halkının sağlığını korumak için tüm imkânlarını seferber eden Patnos Belediyesi, vatandaşların hızlı bir şekilde aşı olması içinde desteklerini sürdürüyor. 

Patnos İlçe Sağlık Müdürlüğü ekiplerince belediye girişinde Covid-19 aşı tanımlaması yapılmış tüm vatandaşları randevusuz Biontech - Sinovac aşısı yapılıyor. 4 kişilik ekip bir ile randevusuz aşı devam ediyor.

Eş Başkan Müşerref Geçer Emrah Kılıç salgına karşı aşı çağrısı yaptı

Patnos Belediye Eş Başkanı Müşerref Geçer ve Emrah Kılıç başkan yardımcıları belediye personeli, Korona virüsü salgınına karşı aşılarını yaptırdılar. Eş Başkan Müşerref Geçer Emrah Kılıç, ülke genelinde artmaya başlayan vaka sayılarına karşı herkesi aşı konusunda farkındalığa davet etti.

Korona virüsü salgınını bertaraf edebilmenin en güçlü yolunun aşı yaptırmak olduğunu vurgulayan Patnos Belediye Eş Başkanı Müşerref Geçer, Emrah Kılıç, Patnos'ta aşılanma sayılarının arttığına ve aşı duyarlılığının sevindirici olduğuna dikkat çekti.

“AŞILAMADA HEDEFİMİZ YÜZDE YÜZ”

Konuyla ilgili bir açıklamada bulunan Müşerref Geçer Emrah Kılıç, “COVID-19 salgınına karşı örnek bir farkındalık ortaya koyan Patnoslu hemşehrilerimizin, aşıya karşı gösterdiği duyarlılık sayesinde şehrimiz, aşılanma oranında Türkiye'nin en iyi ilçelerinden biri haline gelecektir. Bu amaç ve hedef doğrultusunda biz de başkan yardımcılarımızla Belediye personelimiz ile birlikte COVID-19’a karşı aşılarımızı yaptırdık. Aşı yaptırmayan her vatandaşımız, çevresindeki 10 kişiye bu hastalığı bulaştırma riski taşıyor. 

Yeniden kapanma gibi tedbirlerle karşı karşıya kalmamak için lütfen, özellikle sevdiklerimiz için aşılarımızı yaptıralım. Çoğumuz, ‘Bana bir şey olmaz,’ diyebilir. Ama aşı olmayarak çevremizdeki birçok kişiye zarar verebileceğimizi düşünmemiz gerekiyor. İnşallah, inanıyoruz ki Patnostada yüzde yüze yakın bir aşılamayla Türkiye’nin en iyi ilçelerinden biri olmayı hedefliyoruz. Sağlık Bakanlığımızın tavsiyeleri doğrultusunda, tüm kıymetli hemşehrilerimizden aşılarını yaptırmalarını önemle istirham ediyoruZ. Lütfen aşımızı yaptıralım, başta kendimizi ve sonra sevdiklerimizi koruyalım,” diye konuştu.

Bu haber 1149 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum