Çelebi'den Patnos'a Doğalgaz Müjdesi

Çelebi'den Patnos'a Doğalgaz Müjdesi

Çelebi'den Patnos'a Doğalgaz Müjdesi
Editor: admin
07 Ağustos 2021 - 13:16

Çelebi: Patnos Doğalgaza kavuşuyor.

AK Parti Ağrı Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Ekrem Çelebi, Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi (BOTAŞ) Genel Müdürlüğü tarafından ihalesi yapılan ve yapımı devam eden doğalgaz ana boru hattı çalışmalarını Patnos ilçesinde yerinde inceledi.

Kasım ayında ilk doğalgaz meşalesini yakacağız.

Doğalgaz çalışmaları hakkında bilgi veren Çelebi: Doğalgaz ana boru hattı çalışmalarının Kasım ayında tamamlanacağını ve ilk doğalgaz meşalesinin yanacağını iletti.

Çelebi: Patnos halkının bu müjdeyi uzun yıllardır beklediğini biliyoruz. Bu sebepten dolayı aşamaları çok titizlikle takip ediyoruz. Sürecini takip ettiğimiz doğalgazın ilçemize getirilmesi konusunda son aşamaya geldik. 

AKSA Doğalgaz Dağıtım Şirketi tarafından yapılacak doğalgaz alt yapı çalışmaları kısa bir süre içerisinde tamamlanacak ve gelecek yıl ilkbaharda doğalgaz arzını ilçe halkımıza sunacağız. İnşallah doğalgaz konforunu ilçemize böylece kazandırmış olacağız.

Bu zamana kadar yaptığımız tüm çalışma ve projelerde her zaman yanımızda olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve ilçemizin doğalgaza kavuşmasında desteklerinden dolayı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Fatih Dönmez’e şükranlarımı sunuyorum.

Yapacak işimiz, millete sözümüz var şiarıyla çıktığımız bu yolda daha nice çalışmayı hemşehrilerimizin hizmetine sunmaya devam edeceğiz” dedi.

Bu haber 2265 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Kazım TEKBAŞ
  1 yıl önce
  Keşke bu kış kullanabilseydik. Kömürün tonu 2 bin tl yi geçmiş.
 • Adnan Demir
  1 yıl önce
  Geçte olsa mutluluk verici bir durum 5--10 bin. Nüfus lu yerlere yıllar önce giden doğalgaz gelecek Umarım 11 yıldır bitmeyen ağrı Patnos. Patnos Adilcevaz ve Patnos Malazgirt arası yollarda çarçabuk bitirilir Ekrem bey İlk dönem yaptığı gibi Bir hizmet yaparsa İyi anılacaktır ama bu dönemi böyle kapatırsa. Oda memleketine ihanet etmiş patnoslu diğer siyasi kişiler kervaninda yerini alacaktır Umarım ondan beklediğimiz ve yapabileceğine inandığımız hizmetleri getirebilir