Patnos Belediye Eş Başkanı Emrah KILIÇ, Vatandaşlara Çağrı Yaptı 

Patnos Belediye Eş Başkanı Emrah KILIÇ, Vatandaşlara Çağrı Yaptı 

Patnos Belediye Eş Başkanı Emrah KILIÇ, Vatandaşlara Çağrı Yaptı 
20 Mart 2020 - 18:58

Patnos Belediye Eş Başkanı Emrah KILIÇ, Korona virüs salgınının en yüksek risk olduğunu belirterek, 'Tüm dünyayı etkisine alan Korona virüs salgınıyla ülke olarak verdiğimiz topyekûn mücadeleye hep birlikte sahip çıkalım. Kendimizi ve sevdiklerimizi korumak adına evden çıkmayalım, lütfen toplu alanlardan uzak duralım ve zorunluluk dışında toplu ulaşım araçlarını kullanmayalım." dedi.

Çin’de ortaya çıkan ve kısa sürede dünyanın pek çok ülkesinde yayılan Korona virüsün ülkemizde de görülmesinin ardından Patnos Belediyesi tarafından şehirde başlatılan hijyen çalışmaları aralıksız devam ediyor. 

Başta toplu ulaşım araçları olmak üzere toplu kullanım alanlarında düzenli periyotlarla dezenfeksiyon çalışmaları devam ediyor. 

KILIÇ: VATANDAŞLARIMIZA ÖZELLİKLE ÇAĞRIDA BULUNUYORUM 

Patnos Belediye Eş Başkanı Emrah KILIÇ, yürütülen virüsle mücadele kapsamında Sağlık Bakanlığının yüksek risk gurubu olarak açıkladığı 65 yaş üstü vatandaşların özellikle park ve meydan gibi toplu alanlarda bulunmamaları, toplu ulaşım araçlarını kullanmamaları doğrultusunda çağrıda bulunarak, “Tüm dünyada olduğu gibi ülke olarak da zorlu bir süreçten geçiyoruz. Bu noktada Patnos Belediyesi olarak toplum sağlığını korumak adına şehir genelinde dezenfeksiyon çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Vatandaşlarımızın da yetkililerin öngördüğü şekilde, alınan tedbirlere uymaları, uyarıları dikkate almaları ve hijyen kurallarına dikkat etmeleri bu mücadelede ana unsurlardır. İçinde bulunduğumuz bu önemli süreci gerekli tedbirleri alarak en az zararla atlatmak konusunda vatandaşlarımızla yapacağımız iş birliği çok büyük önem arz etmektedir. Tüm dünyayı etkisine alan Korona virüs salgınıyla ülke olarak verdiğimiz topyekûn mücadeleye hep birlikte sahip çıkalım. Vatandaşlarımıza özellikle çağrıda bulunuyorum. Kendimizi ve sevdiklerimizi korumak adına evden çıkmayalım, lütfen toplu alanlardan uzak duralım ve zorunluluk dışında toplu ulaşım araçlarını kullanmayalım” dedi.

 

BU HABER HAKKINDA YORUMLARINIZI ALT KISIMDAN YAZABİLİRSİNİZ...


Bu haber 1836 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • memaniket
  4 ay önce
  HIRDIZLIKLARINIDA SOYLE BASKAN
 • Serhat Havin
  4 ay önce
  Sevgili başkanım vatandaş olarak sizden toplu taşıma araçlarınin bir süreliğine kaldırılmasını talep ediyoruz