PATNOS'TA "KORONA VİRÜSÜNE" KARŞI DEZENFEKTE ÖNLEMİ 

PATNOS'TA "KORONA VİRÜSÜNE" KARŞI DEZENFEKTE ÖNLEMİ 

20 Mart 2020 - 15:21

Patnos'ta başlatılan dezenfekte işlemi, Türkiye'de ilk defa ortaya çıkan korona virüsü nedeniyle yoğunlaştırıldı.

Patnos'ta salgın hastalıklardan korunmaya yönelik başlatılan dezenfekte ve ilaçlama işlemi, dün Türkiye'de ilk defa ortaya çıkan korona virüsü nedeniyle kent genelinde yoğunlaştırıldı. Patnos Belediye Ekipleri, toplu kullanım ve ulaşım alanları ile çocuk oyun parkları başta olmak üzere şehir içinde bir çok noktada dezenfekte çalışması gerçekleştirdi. Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan tüm dünyaya yayılan koronavirüsün, Türkiye'ye sıçradığı'nın tespit edilmesiyle birçok yerde olduğu gibi Patnos'ta da tedbirler alındı. Dezenfekte işlemi başlatılan Patnos'ta da temizlik ve ilaçlama çalışmalarına hız verildi. Patnos Belediyesi, halk sağlığı için şehrin bir çok noktasındaki toplu kullanım alanları, iş merkezleri, spor salonları, ibadethaneler, parklar ve şehir içi toplu taşımada kullanılan otobüsleri ilaçlayarak dezenfekte etti.


Kent genelinde yapılan ilaçlama ve temizlik çalışmalarının belirli periyotlarla tekrar tekrar yapılacağı belirtildi. Korona virüsüne karşı önlem aldıklarını ve dezenfektan yapmaya devam edeceklerini belirten Patnos Belediye Başkanlığı “ İlçemizde etkili bir dezenfektan ile dezenfeksiyon işlemine ivedi olarak başladık.

Bunu sürekli halde devam ettiriyoruz. Şuan dünyada baş gösteren korona tehlikesine karşı ortak kullanım alanları, çocuk oyun parkları, terminal ve otobüs işletmesi benzeri yerlerde bu tedbirleri tekrar devam ettireceğiz. Bu doğrultuda biz belediye olarak tüm birimlerimizde ve ortak kullanım alanı olan her yerde gerekli tedbirleri alıyoruz, almaya da devam edeceğiz.''
 

Bu haber 1990 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum