Milli Eğitim Müdürü Yakup Taşdemir'in 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Milli Eğitim Müdürü Yakup Taşdemir'in 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Milli Eğitim Müdürü Yakup Taşdemir'in 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı
24 Kasım 2020 - 13:37

Bilmek ve öğrenmek, insanoğlunun  özelliğidir. Tarihin bütün çağlarında öğretmenler, insanoğlunun bilmeye, öğrenmeye giden yollarında bir öncü, bir rehber olmuştur.

Öğretmenlik, fedakârlık ister, emek ister. Kendinden, özünden vermeyi gerektirir. Öğretmenlik mesleğini gönülden sevmeyen, kendini çocuklara ve insanlığa adamayan hiçbir kimse gerçek manada küçük kalplere dokunmanın tadına varamayacaktır. Bu anlamlı fedakârlık, yapılan işin kutsallığına olan inançtan gelmekte, öğretmenlerin çocuklara olan sevgisi, sabrı, hoşgörüsü, bu inançtan beslenmektedir.

Sizlere emanet edilen yavrularımızı, milli, manevi, kültürel değerlerimiz doğrultusunda, memleketini ve milletini seven, çalışkan, vicdanının sesini dinleyen, haktan, doğrudan yana, bize, bizim olana yabancılaşmayan, maziden aldığı güçle atinin ışığını özleyen birer fert olarak yetiştirmenin şeref ve gururu sizlerin olacaktır. Yarının güçlü  Türkiyesi,  sizin kutsal emekleriniz üzerinde inşa edilecek. Size inanıyoruz, size güveniyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlar. Ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimize Allah'tan rahmet, hayatta olanlara başarı, mutlu ve sağlıklı bir ömür dilerim"

                                                                                                                                                                                          
Yakup Taşdemir
İlçe Milli Eğitim Müdürü

Bu haber 782 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum