Patnos Belediyesi Kadın Dinleme Evi hizmete açıldı.

Patnos Belediyesi Kadın Dinleme Evi hizmete açıldı.

Patnos Belediyesi Kadın Dinleme Evi hizmete açıldı.
23 Kasım 2020 - 15:17

Patnos Belediyesi Kadın Kadın Müdürlüğü Bünyesinde açılan Kadın Dinleme Merkezi'nin Açılışına HDP Ağrı Milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir ve Patnos Belediye Eş Başkanı Müşerref Geçer'in katılımı ile gerçekleşti.

Patnos Belediye Eş Başkanı Müşerref Geçer, ilçe merkezinde yapılan "Kadın Dinlenme Merkezi'nin açılışında yaptığı konuşmada, ilçede görebildikleri kadarıyla eksiklikleri ve aksaklıkları gidermeye çalıştıklarını aktardı.

İlçeye özellikle yazın köyden gelen kadınların araçlarını beklerken oturabilecekleri, dinlenebilecekleri, sohbet edebilecekleri bir yer oluşturmak istediklerini ancak kışında aynı şekilde sıkıntı çekildiğini gördüklerini ifade eden Eş başkan Müşerref Geçer, şunları söyledi:

"İlçe merkezimizde gidip oturabileceği sohbet edebilecekleri bir yer olmadığı için düşünerek aktivite olsun diye belediye olarak böyle hazırlıkta bulunduk. İnsana hizmet eden insanı odak noktasına koyan bir düşünceden bir yerel yönetim anlayışından geliyoruz. Bu anlayış gereği de bu anlamda hizmetimizi önce insanlarımızı rahat edebilecekleri insanlarımızın yaşam kalitesini biraz daha yukarılara çıkartabileceğimiz projelerden başladık "dedi.

Ağrı HDP Milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir, açılışta yaptığı konuşmada, hem kültürel değerlerin yaşatılması açısından hem de Patnos'un sosyal bir alana taşınması açından önemli bir yerin açılışının yapıldığını belirtti.

 

Bu haber 265 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum