PATNOSLU FIRINCI ''FARKINI'' ORTAYA KOYDU

HABER : SEDAT ZİREK

PATNOSLU FIRINCI ''FARKINI'' ORTAYA KOYDU

HABER : SEDAT ZİREK

22 Ekim 2020 - 13:56

Ağrı'nın Patnos ilçesinde fırın işleten Celil TAŞDEMİR, Serhat KAYA, dünyayı sarsan virüse dikkat çekmek için "Covid-19" şeklinde ekmek üretti.

Dünyaya diz çöktüren, yaşantımızı değiştirip, tek gündem maddemiz haline gelen koronavirüsle mücadele şekillerine her gün yenileri ekleniyor. Yılların Ustası olan Mesut KILIÇ ürettiği ekmeklerine, televizyonlarda ve gazetelerde görüp etkilendiği "COVİD-19" şeklini verdi."PİDE ALMAYA GELEN İNSANLARIN ÇOK DİKKATİNİ ÇEKİYOR" bunu sosyal sorumluluk için yaptığını ve virüse dikkat çekmek istediğini söyledi. Virüse benzeyen ekmekleri tezgahına dizen KILIÇ, " Pide almaya gelen insanların çok dikkatini çekiyor. Amacımız, bu uygulama ile salgının sürekli insanların hafızasında yer almasını, sosyal mesafeye ve maske takmaya daha çok duyarlı hale gelmesini sağlamaktır. "dedi.

"ÇOK İLGİNÇ VE ÇARPICI BİR UYGULAMA"

Ekmek almaya gelen vatandaşlar ise koronavirüse benzeyen ekmekleri tezgahta görünce büyük şaşkınlık yaşadıklarını söyledi. Müşterilerden Faruk YILDIRIM," Pide almak için her gün bu fırına geliyorum. Tezgahta koronavirüse benzeyen ekmek görünce çok şaşırdım. Çok ilginç ve çarpıcı bir uygulama. Bu uygulama ile salgına dikkat çekmişler. Gerçekten de bu salgını ciddiye almak lazım. Herkesin buna benzer sosyal çalışmalar yapması gerektiğini düşünüyorum" diye konuştu.

BU HABER HAKKINDA YORUMLARINIZI ALT KISIMDAN YAZABİLİRSİNİZ.


 

Bu haber 8005 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Yagmur çinar
    1 yıl önce
    Öncelliklee ellerinizee emğinizee saglik gercekten de cok iyi bi çalismaa olmus bu kadar duyarli olmanizi tebrik ediyorum ...