PATNOS'TA YARALI OLAN LEYLEĞE SAHİP ÇIKTI

Ağrı’nın Patnos ilçesinde kanadı kırıldığı için uçamayan leyleğe basın mensubu sahip çıktı.

PATNOS'TA YARALI OLAN LEYLEĞE SAHİP ÇIKTI

Ağrı’nın Patnos ilçesinde kanadı kırıldığı için uçamayan leyleğe basın mensubu sahip çıktı.

PATNOS'TA YARALI OLAN LEYLEĞE SAHİP ÇIKTI
03 Temmuz 2020 - 14:23

Patnos’ta İnönü Mahallesin’de yaşayan Basın Mensubu Sedat Zirek, evinin önünde kanadı kırık bir leyleğe rastladı. Uçamayan leyleği alıp evine getiren Zirek, daha sonra yaralı leyleğe bakmaya başladı.

Zirek, evimizin önünden Badişan deresi akıyor. Akşam eve doğru geldiğimde sokak köpeklerinin bir şeyi kovaladığını farkettim. Köpekleri kovalayınca leyleğin duvarın dibine pusmuş ve korkudan titrediğini gördüm. Önce korkudan yanaşamadım. Sonra baktım ki korkudan gagasını bir birine çarptırıp ses çıkarıyor.Korktuğu her halinden belliydi. Sonra leyleği tuttum ve ayağı kaldırdım.Baktım ki kanadı kırık. Eve getirip beslemeye başladım. Akşam önüne yemesi için ekmek,balık ve tavuk eti koydum. Sabah baktığımda hiç bir yemeği yemediğini gördüm.Ölmesinden korktuğum için Patnos İlçe Tarım ve Hayvancılık müdürlüğünü arayarak kanadı kırık bir leylek bulduğumu ve bunun ölmesinden korktuğum için gelip almanızı istiyorum dedi.

Yapılan görüşmeler neticesinde kanadı kırık yaralı leyleği Ağrı Doğa koruma ve Milli Parklar şube müdürlüğü ekipleri sabah Patnos’a gelerek kanadı kırık yaralı hayvanı alarak Ağrı’ya götürdüler.

Yaralı leyleği sokak köpeklerinden kurtardığı için mutlu olduğunu belirten Sedat Zirek,leyleğin bir an önce iyileşip tekrardan doğaya, yaban hayatına geri dönmesini arzu ettiğini belirtti. E.SAVMAN

Bu haber 138511 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Maşallah YOLCU
    1 ay önce
    Adam gibi adamsın.... Sedat bey RABBİM gönlüne göre versin inşallah