PATNOS'TA TORBACI OPERASYONU

PATNOS'TA TORBACI OPERASYONU

PATNOS'TA TORBACI OPERASYONU
25 Haziran 2020 - 12:59

Ağrı İl Emniyet Müdürlüğümüzce Ağrı Patnos ilçesi genelinde uyuşturucu madde ticareti yapan sokak satıcılarının içerisinde bulunduğu suç organizasyonlarının deşifre edilmesine yönelik yapılan çalışmalar kapsamında;   Ağrı ili Patnos merkezli, İstanbul ve Van Erciş ilçesinde uyuşturucu madde ticareti yapan 16 şüpheli şahsa yönelik Polis Özel Harekat Unsurları ve Narkotik Madde Arama Köpeklerinin katılımları ile eş zamanlı uyuşturucu operasyonu icra edilmiştir.    
Soruşturma sürecinde ve eş zamanlı operasyon neticesinde şüpheli şahıslardan ve adreslerinde yapılan aramalardan;  
 
-33 gram Metamfetamin Maddesi, 
-265 gram Esrar Maddesi,   
-343 Kök Hint Keneviri,
-1,78 Gram Eroin Maddesi,
-3 Adet Ruhsatsız Tabanca,  
-1 Adet Kuru Sıkı Tabanca, 
-1 Adet Ruhsatsız Av Tüfeği,    
-29 Adet Av Tüfeği fişeği,    
-9 Adet Tabanca Fişeği ele geçirilmiştir. 
 Soruşturma kapsamında toplam 30 uyuşturucu madde kullanıcısına işlem yapılmıştır. 16 şüpheli şahsa düzenlenen eş zamanlı operasyon neticesinde gözaltına alınarak adli mercilere sevk edilen 14 şüpheli şahıstan, 11 şüpheli şahıs tutaklanmıştır. 3 şüpheli şahsa Adli Kontrol Tedbirleri uygulanmış. Firari olan 2 şüpheli şahsın yakalama çalışmaları devam etmektedir.  
Aydınlık geleceğimizi madde bağımlılığından korumak amacıyla uyuşturucu ile mücadelemiz aralıksız ve kararlılıkla sürdürülecektir.


Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur
AĞRI VALİLİĞİ

BU HABER HAKKINDA YORUMLARINIZI ALT KISIMDAN YAZABİLİRSİNİZ.

Bu haber 2120 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Haydar genc
    11 ay önce
    Allah devletimize ve güvenlik güçleriize zeval vermesin bu tür adı suç ve suçluların hakkında gelsin toplumu zarar verenlerin kötü örnek olanların ağır ceza almaları gençecik bedenlerin uyuşturucu madde alıştıtanların alıştıranların aynı maddelerle ceza verilmelirini dilerim.