Patnos'ta Otobüs kazalarının önlenmesine yönelik toplantı yapıldı

Patnos'ta Otobüs kazalarının önlenmesine yönelik toplantı yapıldı

Patnos'ta Otobüs kazalarının önlenmesine yönelik toplantı yapıldı
Editor: admin
21 Şubat 2020 - 15:25

Kaymakam Enver Özderin başkanlığında Kaymakamlık toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya, Patnos Kaymakamı Enver Özderin, İlçe Jandarma Komutanı Selçuk Özen, İlçe Emniyet Müdürü Oğuzhan Şahin, Patnos Şoförler ve otomobilciler odası başkanı Mehmet Ali Çarboğa,Patnos Esnaf ve Sanatkarlar odası başkanı Süleyman Laçin,kamu kurum amirleri, otobüs firma temsilcileri ve trafik birimlerinde görevli personel katıldı.

Türkiye genelinde 81 ilde farkındalık oluşturmak amacıyla kara yollarındaki güvenlik tedbirleriyle ilgili önemli bir toplantıda bir araya geldiklerini belirten Özderin, "Ülkemizin canı, trafik kazaları sonucunda çok yanmıştır. Son dönemlerde trafik kazalarında her ne kadar sayısal olarak azalmalar olsa da yine de ciddi manada canımızı yakan vakalarla karşı karşıya kalıyoruz. Alınan tüm tedbirlere, yapılan uyarılara rağmen, trafik kazalarının birçoğunun sürücü ihmallerinden ve trafik kurallarına uymamaktan kaynaklandığı bilinmektedir." dedi.
Özderin, otobüs seyahatlerinde, yolcuların canlarını sürücülere emanet ettiğine vurgulayarak, otobüs firmaları başta olmak üzere eğitimle, denetimle ve önlemlerle kazaları en aza indirmek için gayret göstermek gerektiğini söyledi.

Trafik Tescil ve Denetleme Şube eliplerince "Otobüs Kazalarının Önlenmesine Yönelik Çalışmalar" konulu sunum yapılarak,önerilerde buluındular.

Bu haber 2671 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum