PATNOS'TA KAR MÜCADELE EKİPLERİ GECE BOYUNCA SAHADAYDI

PATNOS'TA KAR MÜCADELE EKİPLERİ GECE BOYUNCA SAHADAYDI

PATNOS'TA KAR MÜCADELE EKİPLERİ GECE BOYUNCA SAHADAYDI
14 Şubat 2020 - 16:14

Dün akşam saatlerinde kar temizleme ve yol açma çalışmalarını başlatan belediye ekipleri gece boyunca sürdürdüğü çalışmalar devam etti.

Gece boyu yapılan çalışmaları takip eden Patnos Belediye Eş Başkanları Müşerref Geçer, Emrah Kılıç, 2 vardiya halinde ve 24 saat esaslı olarak devam edeceğini kaydetti.

Patnos Belediyesine bağlı ekipler, kar temizleme ve yol açma çalışmalarına devam ediyor.

Patnos Belediyesine bağlı ekipler, kar yağışının başladığı andan itibaren 1 greyder, 5 yükleyici kepçe 1 tuzlama aracı, 5 kamyon ile şehrin her caddesinde sokaklarında tüm güzergahlarda çalışmalarını sürdürüyor.


Gece boyunca çalışmaları yakından takip eden Patnos Belediye Eş Başkanları Müşerref Geçer ve Emrah Kılıç; "Kentimizde başlayan yoğun kar yağışının ardından hazır olan ekiplerimizin tamamını sahaya sürdük. Gece boyu sabahın ilk saatlerine kadar çalışan personelimiz, tüm ana arterleri ve ana ulaşım akslarını kardan temizleyerek mahallelerdeki ara yollarda da çalışmalarına büyük bir titizlikle devam ediyor. Sabahın ilk saatlerinde vatandaşlarımızın trafikte buzlanmadan sıkıntı yaşanmaması adına gece boyunca tuzlama ve solüsyon araçlarımız devriye çalışmalarını sürdürdü. Tüm bu çalışmalar 2 vardiya halinde ve 24 saat esaslı olarak devam edecek. Yağan kar yağışı yapışkan bir özelliğe sahip olduğu için yerle temas ettiği andan kısa bir süre sonra kaldırılması çok zor oluyor. Bunun için ekiplerimiz solüsyon, tuzlama ve kar küreme çalışmalarını olabildiğince hızlı yapmaya gayret ediyor diyerek konuşmalarına son verdi. 

Belediye ekiplerinin çalışmalarını yoğun bir şekilde yürüttüğünü gören vatandaşlar ise cadde ve sokaklar ile kaldırımlardaki karları temizleyen ekiplere teşekkür etti.

Bu haber 1012 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum