Patnos'ta İlköğretim Haftası Programı

Patnos'ta İlköğretim Haftası Programı

Patnos'ta İlköğretim Haftası Programı
26 Eylül 2019 - 12:17

Her yıl olduğu gibi bu yıl da "İlköğretim Haftası" kutlama programı düzenlendi.  2019-2020 Eğitim-Öğretim yılının başladığı ilk hafta Hükümet Konağı önünde Atatürk Anıtına çelenk koyma töreni ile başlayan "İlköğretim Haftası" programı, Cengiz Topel İlkokulu'nda  devam etti.

İlköğretim Haftası programına; Sayın Kaymakamımız Enver ÖZDERİN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup TAŞDEMİR, Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.Programın açılış konuşmasını  İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup TAŞDEMİR  yaptı.

'Eğitim Kalkınmada Kilit Rol Oynar'

"2019-2020 Eğitim Öğretim döneminin hayırlara vesile olmasını Cenabı Allah'tan niyaz ediyorum." diyerek sözlerine başlayan Yakup TAŞDEMİR, "Eğitimin millet hayatındaki yeri inkârı mümkün olmayan bir gerçektir. Eğitime değer vermek, eğitimi olmazsa olmazların içine almak, çağı yakalayabilen hatta aşan toplum olmanın en temel ve en vazgeçilmez unsurlarından biridir. Bunu başarabilen toplumlar, toplumsal kalkınmayı çağdaşları olan toplumlara göre daha önce başarabilmişlerdir. Her alanda yeteneklerine güvendiğimiz bu aziz milletin çocukları sağlam bir eğitimle çağlar ötesine seslenebilecek sesi, okullarımızda bulacak, bu olağanüstü hamleyi gerçekleştirme becerisini okullarımızda kazanacaktır.Sevgili Öğrenciler, Yarınlarımızı güvenle teslim edeceğimiz siz sevgili çocuklarımızı okullarımızda anne-baba şefkatindeki öğretmenlerinizle, okullarınız sizleri bekliyor. Bu eğitim öğretim yılında derslerinize daha etkili çalışarak, sosyal ve kültürel yanınızı geliştirerek, sizlere güvenen bizleri mahcup etmeyeceğinize inanıyoruz?. Değerli veliler; sizleri çocuklarımızın eğitim sürecinde her zaman yanı başımızda görmek istiyoruz. Sizlerin de desteğiyle öğrencilerimizin başarılarını daha da artıracağımıza yürekten inanıyorum?.. Sevgili öğretmenlerim; Öğrencilerimizin aklına, yüreğine, ruhuna dokunarak doğru adımlar atmalarına, yollarını bulmalarına rehberlik edeceksiniz. Eğitim sürecinde sizin yoğun çabanız ve fedakârlığınız bugünün çocuklarına ve ülkemizin yarınlarına yapılacak en büyük katkıdır. Bizlerin sorumluluğu çok fazla. Buna bağlı olarak bizlerden beklentiler de çok büyük. Biz bütün bu beklentileri karşılamak için çok çalışmak zorundayız... Bu duygu ve düşüncelerle 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılının ilçemiz ve ülkemiz için başarı ve mutluluklar getirmesi temennisiyle öğretmenlerimize, okul yöneticilerimize, öğrencilerimize ve ailelerine sevgi ve başarı dileklerimi sunarım."

Program,  Baver YALÇINKAYA ve Betül DÖNMEZ adlı öğrencilerin okuduğu şiirlerin ardından, sona erdi.
 

Bu haber 622 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum