Patnos'ta Herkes Şikayetçi

Patnos'ta polenler nedeniyle vatandaşları rahatsız eden kavak ağaçları Patnos Belediye ekipleri tarafından kesilecek.

Patnos'ta Herkes Şikayetçi

Patnos'ta polenler nedeniyle vatandaşları rahatsız eden kavak ağaçları Patnos Belediye ekipleri tarafından kesilecek.

Patnos'ta Herkes Şikayetçi
05 Haziran 2019 - 15:48

PATNOS'TA POLENLİ AĞAÇLAR KESİLECEK.

Patnos'ta polenler nedeniyle vatandaşları rahatsız eden kavak ağaçları belediye ekipleri tarafından kesilecek.

Patnos'ta kamu kurum ve kuruluşlar ile vatandaşların bahçelerinde bulunan kavak ağaçları, yaydıkları polenler yüzünden kesilecek. Patnos Belediyesi ekipleri tarafından polen ağaçları kesimi başlayacaktır.

Patnos Belediye Eş Başkanları Müşerref Geçer ve Emrah Kılıç, özellikle Mayıs ve Haziran aylarında salgılamış oldukları polen ve pamukçukların insan sağlığı açısından zararlı olduğu ve vatandaşların polenle ilgili yoğun şikâyetlerin dikkate alınması üzerine kavak ağaçları bir bir kesilmeye başlanacak.

İlçenin mücavir alanlarında bulunan kavak ağaçlarının, ilkbaharda çiçek açma döneminde yaklaşık 10–12 Gün süresince çevreye bıraktığı kavak çiçeğinin (polen) sağlık sorunu olan insanları rahatsız ettiğini belirten Belediye Eş Başkanları Müşerref Geçer ve Emrah Kılıç, "Patnos'ta aşırı şekilde dikilmiş olan kavak ağaçlarının görünüm ve gölgelik olarak hiçbir özelliği bulunmamaktadır. Bu Ağaçlar sonbahar aylarında yaprakların dökülmesiyle bahçelerde sadece kirlilik yapmaktadır. 

Patnos'ta kamu kurum ve kuruluşlar ile vatandaşların bahçelerinde bulunan ve bahar aylarında yoğun şikayete konu olan ayrıca astım, amfizem ile alerjik rahatsızlıkları tetikleyen kavak ağaçlarının kesilmesine karar verildi” dedi.

Tüm vatandaşlarımızın bu konuda hassasiyet göstererek, belediye çalışanlarına yardımcı olmalarını rica ediyoruz” dedi.

Bu haber 2897 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Galip Güler
  11 ay önce
  Kavak agaclarin kesilmesi elbetteki guzel olur. Lakin yerine meyva veren yada baska cins agaclarin dikilmesi lazim. Belediyenin maddi imkanlari yeterli olmadigi icin. Halkimizin hassasiyet gosterip herkes bahcesine Yeni agac dikerse super olur. Halkimizin belediyeye yardimci olmasini ve destekte olmasi icin hepimiz elele vermemiz lazim. Sevgilerimle.
 • Cemil demirel
  11 ay önce
  Hemen kesilsin geçkalınmiş bile