PATNOS'TA GÜVERCİN FESTİVALİ

SEDAT ZİREK / PATNOS MEDYA

PATNOS'TA GÜVERCİN FESTİVALİ

SEDAT ZİREK / PATNOS MEDYA

PATNOS'TA GÜVERCİN FESTİVALİ
Editor: admin
16 Aralık 2021 - 12:15

Yapılan Törene Patnos Belediye Eş Başkanı Müşerref Geçer, ve çok sayıda güvercin tutkunları katıldı.

Patnos Haberleri - Patnos Medya, Patnos'ta güvercin tutkunlarının katıldığı ve aylarca süren yarışmada dereceye giren kuş sahiplerine ödülleri verildi.

Güvercin tutkunu 200 kişinin katılımıyla başlayan Patnos Oyun Kuşu Festivali, renkli görüntülere sahne oldu. Gerçekleştirilen festivalde güvercinler, uçuş ve takla özelliklerine göre puanlandı. Bu kapsamda, kent merkezindeki bir Özel Mekanda ödül töreni düzenlendi.

Birinci olan güvercinin sahibi Şahin Bor, ikinci olan güvercin sahibi Nuri Cangir, üçüncülüğü elde eden güvercin sahibi de Vedat Eldemir Oldu.

Patnos Oyun Kuşu Festivali Koordinatörü Sinan Cangir, gazetecilere yaptığı açıklamada, her yıl geleneksel olarak düzenlenen yarışmanın başarıyla sona ermesinden mutlu olduğunu söyledi.

Derece giren katılımcılara ayrıca kupa ve plaket taktim ettiklerini belirten Cangir, şöyle konuştu:

"Patnos'ta güvercin meraklısı olan ve bu işe gönlünü vermiş arkadaşlarımızın sabahın erken saatlerinde kalkıp gün batımına kadar emek vererek hazırladıkları kuşları hakemler değerlendirdi. Kuşun, takla sayısı, uçma ve havada gezmesi gibi özelliklerine bakılarak puanlar verildi.''

Bu haber 1799 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Adnan Demir
    7 ay önce
    Böyle bir organizasyonun patnosta yapıldığını bilmiyordum. Çok güzel olmuş Gelecekte Urfa gibi bir kuş şenlikleri kenti olabilme potansiyeli var conku tanıdığım çok fazla kuş sevdalısı hemşehrimiz var Tebrikler selamlar