Patnos'ta Geleceği Kodluyoruz Projesi İmzalandı.

Patnos'ta Geleceği Kodluyoruz Projesi İmzalandı.

Patnos'ta Geleceği Kodluyoruz Projesi İmzalandı.
30 Ocak 2020 - 23:47

SEDAT ZİREK

SEDAT ZİREK

Whatsapp İletişim Hattı : 0554 152 00 00

Ağrı'nın Patnos İlçesinde Serha Kalkınma Ajansı küçük ölçekli alyapı mali desek programı'na ''Geleceği Kodluyoruz'' adlı projesi ile başvuruda bulunan Patnos Milli Eğitim Müdürlüğü'nün projesi mali destek almaya hak kazandı. 

Projenin hayata geçirilmesi için Patnos Milli Eğitim Müdürü Yakup TAŞDEMİR İle SERKA Genel Sekreteri Oktay Güven sözleşme imzaladı.

Patnos Milli Eğitim Müdürlüğü'nün sunduğu Geceleği Kodluyoruz Projesiyle, ilçedeki çocukların ve gençlerin bilim ve teknoloji alanında çağın gereklerine uygun eğiim modellerinden faydalanmasını, dezavantajlı gençlerin sosyal hayata enehrasyonunu ve ilçedeki eğitimlerin koşullarının iyileşirilmesini hedefliyor.

Patnos Milli Eğitim Müdürü Yakup TAŞDEMİR, Milli Eğitim Müdürlüğü olarak hazırlamış olduğumuz Geleceği Kodluyoruz İsimli proje çerçevesinde bilimsel faaliyetler için ihtiyaç duyulan meteryaller ve merkezde yürütülmesi düşünülen uygulamalı eğitimleri kapsayan kodlama merkezi kurulacakır. Projenin amacı, bilim ve teknoloji alanında çocuk ve gençlerin tamamen uygulamaya dayalı yaparak yaşayarak, dokunarak, görerek ve hissederek teknik bilgi becerilerini geliştirmeleri için çağın gerekitirdiği gibi donanımlı, kullanım amacına uygun ve ileri teknoloji ekipmanlarla donatılmış ve tasarlanmış kodlama merkezinde faaliyetlerin yürütülmesidir.''dedi.

 

Bu haber 502 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum