Patnos'ta fidan dikim ve dağıtım programı

Patnos'ta fidan dikim ve dağıtım programı

Patnos'ta fidan dikim ve dağıtım programı
06 Kasım 2019 - 15:39

Patnos Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Patnos Doğa Bilimleri ve Mühendislik Fakültesi, Ağrı Orman İşletme Müdürlüğü koordinesiyle Adalet Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı arasında yapılan işbirliği kapsamında “Doğa için bir fidan,Yaşam için bir can” fidan dikim ve dağıtım programı düzenlendi.

Programda , Patnos Doğa Bilimleri ve Mühendislik Fakültesi yerleşkesine 100 adet boylu karaağaç fidanı, 100 adet boylu huş fidanı, 15 adet boylu sarı çam fidanı, 2 adet mavi ladin olmak üzere toplam 217 adet fidan dikimi gerçekleştirildi. Ayrıca Patnos Adalet Sarayı lojmanları bahçesine 25 adet sarıçam fidanı dikimi gerçekleşti.

Patnos Adalet Sarayında hakimlere, savcılara, adliye personeline ve vatandaşlara 1500 adet sarıçam fidanı takdimi ile program sona erdi.

Programa,Patnos Kaymakamı Enver Özderin, Patnos Cumhuriyet Başsavcısı Hacı Hüseyin Daşdemir, Patnos Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Ferhat Korkmaz, Patnos Doğa Bilimleri ve Mühendislik Fakültesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Önder Şimşek, İlçe Emniyet Müdürü  Oğuzhan Şahin, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Selçuk Özen, Fakülte Sekreteri, Meslek Yüksek Okulu Müdürü Öğretim Görevlisi Mustafa Varol, Ağrı Orman İşletme Müdürü Ferhat Altun, Patnos Denetimli Serbestlik Müdürü Fatih Serdar Şayan, kurum ve kuruluş yöneticileri, Patnos Denetimli Serbestlik Müdürlüğü çalışanları ve yükümlüleri katıldı.

Bu haber 9472 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum