Patnos'ta dere temizliği yapıldı

Patnos'ta dere temizliği yapıldı

Patnos'ta dere temizliği yapıldı
Editor: admin
06 Ağustos 2021 - 14:07

Patnos Belediyesi, ve Devlet Su İşleri ile birlikte şehir merkezinden geçen derede genel temizlik ve ıslah çalışması yaptı.

Patnos Belediye ekipleri, şehir merkezinden geçen derede genel temizlik çalışması yapıyor. Korona virüs salgını nedeniyle rutin temizlik çalışmalarını aralıksız sürdüren Belediye ekipleri, sıcak havalarda kötü koku ve haşerelerin önüne geçmek için dere temizliklerini de imal etmiyor. 

Bu kapsamda İnönü Mahallesi Dere yatağı temizleme çalışmaları yapılırken, bu çalışmaların rutin olarak aralıklarla yapılacağı vurgulandı.

Çalışmalar kapsamında dereye atılan tüm zararlı cisimler ve otlar temizlik işleri personelleri tarafından temizlenirken konu ile ilgili açıklama yapan Patnos Belediye Başkanı Emrah KILIÇ, "Sağlıklı bir çevrede yaşamak hepimizin hakkıdır. Pandemi sürecinde çevre sağlığı daha da önem kazanmıştır. Atılan çöplerle kirletilen çevre ve dere yine insanların hayatını olumsuz etkileyecek hale gelmektedir. Biz de bu kapsamda şehir merkezinden geçen derede temizlik çalışması yaptık. 

Kendimizin ve sevdiklerimizin sağlığını korumak hepimizin görevi olmalıdır. Unutmayalım ki temizlik çalışanı arkadaşlarımız da sizlerden biridir. Sağlığımız korumak için maske, mesafe ve hijyen kuralına dikkat edelim" diye konuştu.

Bu haber 1265 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum