Patnos Belediyesi Zabıta Ekipleri Fırın Denetimlerini Sürdürüyor

Patnos Belediyesi Zabıta Ekipleri Fırın Denetimlerini Sürdürüyor

Patnos Belediyesi Zabıta Ekipleri Fırın Denetimlerini Sürdürüyor
27 Eylül 2019 - 14:41

Patnos Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ekmek, pide ve unlu mamullerin, sağlıklı ve hijyen koşullarda üretildiğini kontrol etmek amacıyla fırın denetimlerini sürdürüyor. 

Yapılan denetimlerde pidelerin gramajından, fırınların temizliğine, etiket ve ambalaj kontrolüne kadar birçok konunun titizlikle incelendiğini belirten Patnos Belediyesi Zabıta Müdürü Ayhan Taşdemir, “İlçemizdeki fırınları düzenli olarak denetliyoruz. İnsan odaklı hizmet anlayışımız çerçevesinde Patnos Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri olarak, Patnosluların sağlıklı, hijyen ve gramaj kurallarına uygun ekmek, pide ve diğer unlu mamulleri tüketebilmesi amacıyla fırınlarımızı sık sık denetliyoruz.

Yaptığımız denetimlerde temiz ve sağlıklı ürün üreten esnafa da teşekkür ediyoruz” dedi. Taşdemir, “Patnos İlçe’mizdeki fırınlar ve gıda üretimi yapan işyerlerini, hijyen ve sağlık koşullarının yanı sıra etiket ve ambalaj, işyeri açma ve çalıştırma ruhsatlarını da kontrol ediyoruz. Söz konusu kurallara uymayanlara Belediye Zabıta Yönetmeliği’nin ve 5326 Sayılı Kabahatler Kanunu’nun ilgili maddelerince gerekli cezai işlem yapıyoruz” diye konuştu. Denetimlerin özellikle gıda maddeleri konusunda vatandaşların endişelerinin ortadan kalkması amacıyla denetimlerin sıklaştırılacağını ifade etti.

Bu haber 1003 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum