Patnos Belediyesi Duyurdu !

Patnos Belediyesi Duyurdu !

Patnos Belediyesi Duyurdu !
16 Temmuz 2020 - 13:52

PATNOS BELEDİYESİ'NDE YAPILAN AÇIKLAMA ŞU ŞEKİLDE

⭕ İlçemizin içme suyuna takviye olarak su kaynakları kazandırmak için sondaj çalışması başlattık.

✅ İlçemiz Alparslan Mahallesi, Atatürk Mahallesi, 14 Nisan Mahallesi, Badişan Mahallesi, ve Turgut Özal mevkiinde yaşanan su sıkıntısının giderilmesi için jeoloji mühendisleri etüt çalışması yaptı. 

✅ Yapılan çalışma sonucunda Serhat Mahallesi mevkiinde sondaj çalışması başlatıldı. Sondajdan çıkacak olan su, depolara aktarılarak vatandaşlarımızın içme suyu sıkıntısı giderilecek. vatandaşlarımızın içme suyu sıkıntısını gidermek için sondaj çalışmalarına başladık,  "İlçemizde özellikle yaz aylarında içme suyunun sulama suyu olarak bağ ve bahçelerde kullanılmasından dolayı hemşerilerimiz içme suyunda büyük problem yaşıyor.

✅ Belediye olarak bu sorunu çözmek için Serhat Mahallesi mevkiinde sondaj çalışmalarına başladık. Çalışmamızın sonucunu Allah'ın izniyle en kısa sürede olumlu bir şekilde alarak buradan çıkacak olan suyu içme suyuna takviye yapacağız. İnşallah yapacağımız çalışmalarla halkımızı susuz bırakmayacağımız gibi halkımızın susuz kalmaması için de var gücümüzle çaba göstereceğiz. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte inşallah ismi belirlenen mahallelerde içme suyu problemini tamamen ortadan kaldıracağız. Daha sonra belirlenen ve sıkıntı yaşanan bazı yerlerde de sondaj çalışmalarına devam edeceğiz" 

✅ PATNOS BELEDİYE BAŞKANLIĞI ✅

YORUMLARINIZI ALT KISIMDAN YAZABİLİRSİNİZ.


Bu haber 262 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum