Patnos Belediyesi 9 Aylık Hizmet Bilançosunu Açıkladı

Patnos Belediyesi 9 Aylık Hizmet Bilançosunu Açıkladı

Patnos Belediyesi 9 Aylık Hizmet Bilançosunu Açıkladı
06 Şubat 2020 - 23:08

Demokratik, halkçı ve şeffaf belediyecilik anlayışı ile çıktığımız bu yolculukta birçok çalışmaya imza atarak görevimizi sürdürüyoruz. Belediyemiz bünyesindeki tüm birimlerimiz daha güzel bir Patnos için seferberlik ruhuyla çalışıyor ve Patnos'un geleceğe taşınması için büyük emek harcıyor. Eş başkanlarımız Müşerref Geçer ve Emrah Kılıç halkımızla birlikte aldıkları kararları bir bir hayata geçirdi.

Atatürk Padişan ve cami mahallelerinde başlattığımız altyapı çalışmaları tamamlandı. Toplamda 13 bin 250 metrekare alanda altyapı çalışması yürüttük.

Başta şehir merkezi olmak üzere Çay, Turgut Özal ve Yunus Emre mahallelerinde halkımızın talepleri doğrultusunda başlattığımız su ve kanalizasyon çalışmaları tamamlandı.

Eş başkanlarımız Müşerref Geçer ve Emrah Kılıç, ilçemizin içme suyu kaynağının bulunduğu Köseler köyünde incelemelerde bulundu. İçme suyu arıtma tesisimiz başlatılan çalışmalar kapsamında onarıma alındı. Arıtma tesisimiz deki sorunlar giderilerek onarımlar tamamlandı. Mahallelerimizde onarılmayan, yenilenmeyen yol bırakmadık. Bu kapsamda Alpaslan, Atatürk, Badişan, Cumhuriyet, Çay, İnönü, Molla İbrahim, Serhat, Sütlü Pınar, Turgut Özal ve Yunus Emre mahallelerinde yeni yolları açtık. Onarımı yapılması gereken yolları onardık ve çalışma yürüttüğümüz mahallelerde toplamda 100 bin metrekare alana kilit taşı döşedik. Halkın belediyesi olarak halkın taktirini layık görüldük. Halkımızın talepleri doğrultusunda çalışmalarımız hız kesmeden devam edecektir.


 İlçemizde yeniliklere imza atmaya devam ediyoruz. Çay ve İnönü mahalleleri arasında bulunan dere üzerine yeni bir bağlantı yolu inşa ettik. Asfaltlı yollarımızı da unutmadık. Söz verdiğimiz gibi tüm alanlarda çalışmalarımızı sürdürdük. Bu kapsamda çarşı merkezine sıcak asfalt döktük. Yeni stadyum yolunda da yama çalışmalarını tamamladık. Yıllardır bakımı yapılmamış olan İlçe Otogarımızda onarım ve bakım çalışmaları başlattık. Çalışmalarımız büyük bir özveri ile tamamlandı ve otogarımız yeni bir vizyon kazandı. Görüntü ve çevre kirliliğine neden olan yıkılmaya yüz tutmuş yapılar belediyemize bağlı ekipler tarafından yıkıldı. Bu çalışmalarla Patnos'umuzun çehresini değiştiriyoruz. Halkımızın her zaman hizmetinde olan belediyemize ait araçların bakımı yapıldı. Hasar görmüş birçok aracımız da yeniden hizmet sunmak için tamir edildi. Belediyemizin girişimleri doğrultusunda Karayolları Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen çalışmalarla Van ve Ağrı istikametinde yer alan kavşağa trafik kazalarının önüne geçilmesi amacıyla sinyalizasyon kuruldu. Belediyemizce 20'ye yakın cami ve okula kilitli parke taşı ve briket temin edildi.

 İlçemizin daha güzel bir görünüme sahip olması için refüjler ve yeşil alanlarda çiçekler dikildi. Dikili ağaçların da bu damgaları yapılarak daha güzel bir görüntü ortaya çıkarıldı.

Tüm alanlarda daha güzel bir Patnos için çalışmalarımızı sürdürdük. İlçe mezarlığında çevre düzenlemesini sağladık ve görüntü kirliliği yaratan yaban otları temizledik. Halkımız için yeni ve ferah yaşam alanları inşa ediyoruz. Bu kapsamda Yeni Mahalle'de yapımına başladığımız yeni parkı tamamladık. Halkımıza hayırlı olsun. İlçemiz genelinde dikili ağaçların sulanması ve budanması için çalışmalarımızı aralıksız sürdürdük. Daha temiz bir Patnos için belediyemize bağlı tüm ekipler çalışmalarını sürdürüyor. Sokak sokak, cadde cadde, mahalle mahalle ve okul okul her alanda devam eden temizlik çalışmalarını sürdüren ekiplerimiz Patnos'un  daha güzel bir görünüme kavuşmasını sağlıyor. İlçemizde tüm alanlarda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Birçok üretim ve hizmet alanında incelemelerde bulunup hijyeni sağlamak istiyoruz. Bu kapsamda fırın ve kesimhanelerde denetimler yaptık. Halkımız için üreten ve hizmet eden mekanların incelenmesini sürdüreceğiz. Belediyemize bağlı itfaiye ekipleri uygulama merkezinde öğrencilerle birlikte tatbikat gerçekleştirdi. Gençlerimiz ve halkımıza olası yangınlara ya da doğal afetlere karşı daha bilinçli olmayı amaçlıyoruz.

Eş başkanlarımız ve meclis üyelerimiz her gün halkımızla biraraya geliyor ve sorunlarına kulak veriyor. Tüm çalışmalarımız halkçı belediyecilik anlayışı çerçevesinde yaşam buluyor. Bu kapsamda mahalle toplantıları yapılarak belediye çalışmalarına yön verildi. Her fırsatta halkımızın yanındayız. Eş başkanlarımız Müşerref Geçer ve Emrah Kılıç, meclis üyelerimiz ve belediye çalışanlarımızla birlikte halk ziyaretleri gerçekleştirdi. Her şart ve koşulda taleplerine kulak verdiğimiz esnaflarımızı hiç yalnız bırakmadık. Eş başkanlarımız ve meclis üyelerimiz her fırsatta esnaflarımızı ziyaret etti. Ayrıca onları da belediye binamızda misafir etti. Halkçı ve şeffaf belediyecilik anlayışı ile sınır tanımadan hizmetlerimizi sürdürdük. Halkımızla daha iyi iletişim kurmak için belediye binamızda halk masası kurduk. Eş başkanlarımız mahalle muhtarlarıyla da biraraya geldi. Gerçekleşen toplantılarda çalışmaların nasıl olacağına dair tartışmalar yürütüldü. Belediyemiz paylaşmayı esas alarak yaşamın tüm alanlarına dokunuyor. Mutluluğu da paylaşan ve onu her an unutmayan eş başkanlarımız belediye binasında halkımıza ve belediye çalışanlarıyla bayramlaştı. Muharrem ayı münasebetiyle ilçemizde aşure dağıttık. Eş Başkanımız Müşerref Geçer, aşure gününü kutlayarak hazırlanan aşureyi halkımıza ikram etti. Bütün dünyada hakim olmasını arzu ettiğimiz barış için 1 Eylül Dünya Barış Günü'nde halkımızla birlikte halaylar çektik. Eş başkanlarımız Müşerref'i Geçer ve Emrah Kılıç ilçemizin aydınlık yüzü ve geleceğimiz olan lise öğrencilerimizin mezuniyet törenine katıldı. Iyi gününde de kötü gününde de halkımızın yanında olmaya çalışıyor, acılarını ve sevinçlerini paylaşıyoruz. Bu kapsamda eş başkanlarımız evliliğe adım atan çiftlerimize nikah törenlerine katılarak mutluluklarını paylaştı. Sadece ilçe sınırında değil, Türkiye'nin neresinde olursa olsun Patnos'ta hemşehrilerimizin dayanışma çalışmalarına destek verecek.

Eş Başkanımız Emrah Kılıç, İzmir'de Patnoslular Derneği'nin açılışına katıldı. JIN kart uygulaması ile artık ilçemizde kadınlar her pazartesi ve perşembe günleri toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanacak. Paylaşarak biz olacağımızı bilerek halkımızla birlikteyiz ve çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ramazan ayı münasebetiyle imkanlarımız dahilinde Ramazan paketleri dağıttık. İlçemizde üniversiteye hazırlanan öğrencilerimizi de unutmadık. Bu kapsamda öğrencilere üniversiteye hazırlık kitapları dağıttık. Çalışmalarımızı her alana yaymak istiyoruz. Bu kapsamda okullardaki yaşam alanlarının daha iyi koşullara sahip olması için çalıştık. Süphan Dağı Anadolu Lisesi'nin bahçesine banklar kuruldu. Göreve geldiğimiz ilk gün sporun ve sporcunun yanında olacağımıza söz verdik. Eş başkanlarımız Patnos Sporumuzun maçlarını izledi ve lig şampiyonluğunu beraber kutladı. Bölge kültürümüzü yaşatmak için birçok etkinliğe imza attık. Bu kapsamda halkımızın yoğun katılımıyla at yarışı düzenledik ve eş başkanlarımız kazananlara ödüllerini takdim etti. Kültürel etkinlikler kapsamında dengbej dinletisi düzenledik. Eş başkanlarımızın da katıldığı dengbej dinletisi halkımızın yoğun ilgisiyle karşılandı. Kültürel ve sosyal etkinliklerimizin ana odak noktası çocuklar. Çocuklarımızın yüzünü güldürmek bizlere güç veriyor. Çocuklarımıza yönelik hazırladığımız atölyeler ve tiyatro oyunlarıyla ilçemizde farklılık yarattık. İstanbul Mezopotamya Kültür Merkezi oyuncularının hazırlayıp sahnelediği Tene EZ oyunu ile ilçemizde düzenlediğimiz kültürel etkinliklere yenisini ekledik. Tene Ez oyununu eş başkanlarımız ile halkımızın yoğun katılımıyla gösterime sunduk. Kültürel etkinliklerimiz kapsamında sanatçı Mehmet Atlı'ya ilçemizde misafir ettik. Sanatçı Mehmet Atlı, eş başkanlarımız ve halkımızın yoğun katılımıyla konser verdi. Her ay periyodik olarak meclis toplantılarımızı gerçekleştirip çalışmalarımıza bu çerçevede yön verdik.

Hizmet tüm personelimizle ortak emekler sonucu halkımıza ulaştırıldı. Hizmeti eş başkanlarımız Müşerref Geçer ve Emrah Kılıç halkımızla birlikte inceledi ve halkımızın takdiri bizleri hep mutlu etti. Daha güzel bir Patnos için çalışmalarımız yeni dönemde de devam edecek. Teşekkürler Patnos.

 

Bu haber 334 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum