Eğitim Bir-Sen Patnos İlçe Temsilciliğince Bir Bilenle Bilge Nesil' Projesi Kapsamında Kitap Tahlili Yapıldı

Eğitim Bir-Sen Patnos İlçe Temsilciliğince Bir Bilenle Bilge Nesil' Projesi Kapsamında Kitap Tahlili Yapıldı

Eğitim Bir-Sen Patnos İlçe Temsilciliğince Bir Bilenle Bilge Nesil' Projesi Kapsamında Kitap Tahlili Yapıldı
12 Aralık 2019 - 16:06

Eğitim Bir-Sen Patnos İlçe Temsilciliğince Bir Bilenle Bilge Nesil' Projesiyle Öğretmenevi Çok Amaçlı Salonunda Yavuz BAHADIROĞLU’nun “Malazgirtte Bir Cuma Sabahı” kitabının  tahlili yapıldı.

Programın açılış konuşmasında Eğitim-Bir-Sen Patnos İlçe Başkanı Fikret AYAZ, projeye üç yıl önce başladıklarını, bu önemli çalışmaya  katkıda bulunmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirerek, “Bu çalışma, öğrencilerin fikir dünyasını zenginleştirecek, kalemini ve kelamını güçlendirecek, öğretmen ve öğrenci bağını sağlamlaştıracak  bir çalışmadır. Genç yüreklerimiz için bir kıvılcıma, medeniyetimizin ihya ve inşasında yer alacak öncü nesillerin ortaya çıkmasına vesile olacaktır.Bu gün, bu dost meclisinde Yavuz BAHADIROĞLU’nun “Malazgirtte Bir Cuma Sabahı” kitabının tahlilini hep beraber yapacağız. Davetimize icap eden ve kitabı okuyarak öğrencilerimizle birlikte kitap tahliline katkı sunacak olan Kaymakamımız Sayın Enver ÖZDERİN’e, kitaba sevdalanan öğrencilerimiz ile projede  görev alan adanmış  öğrencilerimize teşekkür ediyorum.”  dedi.

Eğitim Bir-Sen Ağrı Şube Başkanı Abdurrahman ASLAN, yaptığı konuşmada “Adanmış öğretmenlerimizle öğrencileri kitapla, öğretmenle, bilgiyle, değerlerimizle buluşturuyoruz. Bir Bilenle Bilge Nesil’ Genç Memur Senle birlikte yürüttüğümüz bir projedir. Gençlerimizin, devraldıkları inanç değerlerini, erdemi, ahlakı ve ilmî müktesebatı taşımalarını ve bunları insanlık birikimiyle buluşturmalarını mümkün kılacak çalışmalara ağırlık veriyoruz. İsteğimiz, ilmin irfanla buluşması, tecrübenin geleceğe pusula olmasıdır. Bu nedenle, binlerce öğrenciyi kitapla, öğretmenle, bilgiyle, değerlerimizle buluşturuyoruz. ”dedi.

Programda gençlere seslenen Kaymakam Sayın Enver ÖZDERİN; “Bu güzel programda aranızda bulunmaktan mutluluk duyuyorum. Bu tür programları çok seviyorum. Kitabı ve içeriğini çok beğendim.Yaş aralığınız sizin en önemli dönemleriniz . Ne yapacaksanız şimdi yapmanız lazım. Sizden aileleriniz çevreniz her ne kadar akademik başarı beklese de, kitap okumakla elde edeceğiniz kazanımların yerini dolduramaz. Bu yönüyle bu programlar güzel bir fırsattır. Kitap okuduğunuz zaman hayatınızı anlamlandıracaksınız, kendinizi, ülkenizi ve geleceğinizi  tanıyacaksınız. Kitap size kişilik, özgüven , ayakta durma, çevrenizi  ve ülkemizin değerlerini,bu güne birlik ve beraberlikle nasıl geldiğimizi tanımada büyük fırsat verecektir. Bu projede yer alan, emek veren herkese  teşekkür ediyorum.” dedi.

Program, katılımcıların birbirinden güzel tahlilleri ile devam etti. Kitap tahlilinin sonunda kitapla ilgili öğrencilerin yazdıkları kompozisyonlarda dereceye giren öğrencilere ödüller verildi. Program verilen yemekle sona erdi.
 
Eğitim-Bir-Sen Patnos Temsilciliği ve Genç Memur-Sen’in “Bir Bilenle Bilge Nesil” projesi kapsamında düzenlenen Liseler kitap okuma tahliline Patnos Kaymakamı Enver ÖZDERİN, Eğitim Bir-Sen ve Memur Sen Ağrı İl Başkanı Abdurrahman ASLAN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup TAŞDEMİR, Eğitim Bir Sen İlçe Başkanı Fikret AYAZ, Basın Mensupları, Şube Müdürleri ,okul müdürleri, öğretmen ve proje kapsamındaki öğrenciler katıldı.               
 
 

Bu haber 2257 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum