Doğu Anadolu Başkanlığına Seyyit Battal CAN Seçildi

Doğu Anadolu Başkanlığına Seyyit Battal CAN Seçildi

Doğu Anadolu Başkanlığına Seyyit Battal CAN Seçildi
16 Kasım 2020 - 19:55

Uluslararası Bilim Hareketi Federasyonu Doğu Anadolu Bölge Başkanlığına Patnoslu İş İnsanı Seyyit Battal CAN seçildi Seyit Battal Can yaptığı açıklamada ; Değişen ve gelişen Dünya düzenine ayak uydurmak için her birimizin farkında olduğu bir gerçek vardır. Tarih boyunca çağlar açıp çağlar kapatan ve insanlığı ileriye taşıyan bilimdir. Bilim insanlık için olmazsa olmazlar arasında yer alır. Bütün bu gerçekleri göz önüne alacak olursak bilimle yoğrulacak bir toplumun neferleri olmak ya da istikbale bu mirası bırakmak kutsal ve asil bir davranıştır.

Bilim Hareketi sadece bir alanda varlık gösterecek bir oluşum asla değildir. Sosyoekonomik ve Sosyokültürel alanlarda faaliyet göstererek insanlığın ihtiyacına yönelik hangi alan varsa orada olmaya ve o alanda uzmanlaşmaya taliptir. Taşıyacağımız bu onurlu yük alın teriyle perçinleşerek istikbale hayrat olacaktır.

Yurdumuzun her bir yanına gül kokusu saçılmışçasına Bilim kokusunu saçmaya ve bu kokuyu baki kılmaya talibiz. Bizler binlerce yıllık tarihi olan asil toplumumuzun cefakar, mücadeleci ve umut ışığı olan neferleri olmaya talibiz. Talip olduğumuz her bir konu bizim için can veren bir nefestir. Nefesimizin kaynağı ise vatandır, millettir. Biliyoruz ki vatan toprakları üzerinde yaşayan her bir birey bir Dünyaya bedeldir.

Bilim Hareketi, eğitime destek verecek, kütüphaneler kuracak, maddi zorluklar sebebiyle eğitimi ikinci plana atan bireyleri maddi ve manevi destekleyecek, yardıma muhtaç ailelerin kapısını çalacak, uyuşturucuyla mücadele edecek, doğayı ve hayvanları koruyacak olan bir kalkan olacaktır.

Bizler dil, din, ırk, mezhep, renk ve zararlı olmamak kaydıyla fikir ayırt etmeksizin her bir insana kucak ve ocak olacağız. Bizler Vatanını ve Milletini seven, azim ve kararlılıkla mücadele eden, baş koyduğu yolda baş vermeye hazır olan vatanperver neferleriz.

Kapımız vatanını ve Milletini seven her bir nefere sonuna kadar açıktır.diye konuştu

Bu haber 798 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum