Deva Partisi Patnos İlçe Başkanı İlhami Esin'den Osmanlı Parkı Açıklaması

Deva Partisi Patnos İlçe Başkanı İlhami Esin'den Osmanlı Parkı Açıklaması

Deva Partisi Patnos İlçe Başkanı İlhami Esin'den Osmanlı Parkı Açıklaması
Editor: admin
25 Nisan 2021 - 00:24


Demokrasi ve Atılım Partisi DEVA Patnos İlçe Başkanlığı olarak, her ay gündem değerlendirmesi yapacağız. Bu değerlendirmeler ile ülke ve yürüttüğümüz siyaset adına belli bir çerçeve oluşturma amacındayız, dolayısıyla yapılanları ve yapılmayanları dile getirmek ve Patnos halkı adına siyaset arenasında çözüm üretmeyi kendimize amaç edinmiş durumdayız. 

Temel düsturumuz siyaseti ahlak çerçevesi içerisinde yürütmektir. Çünkü DEVA Partisi ve kadroları; kısır döngüler ile ve siyasi çatışmalar ile boşa geçirilebilecek tek bir ânın olmadığının farkındadır. Bu kapsamda DEVA Partisi teşkilatları da her zamankinden daha güçlü bir şekilde memleketimize hizmet için yorulmadan çalışmaktadır.

 Bizler üstlendiğimiz misyonun önemi ve halkımızın beklentilerinin bilinci içinde olup bu farkındalığı en üst seviyeye çıkarmak için sahalarda olacağız.

Bu bilinçle şunları ifade etmek isteriz ki; bizim için genelde ve yerelde iktidar olan her iki partide Patnos Belediye Başkanlığı seçimleri süresi boyunca siyasetçiler tarafından onlarca vaatler verildi. Bu vaatlerinin çoğunluğun yerine getirilmediği yıkımlar ve satışlar yapılmaya başlanıldı. İktidar partisi ve Yerelde iktidar olan HDP tarafından Patnos adeta üvey evlat muamelesi görüp, yerine getirilmeyen vaatler ile yolların, altyapının durumu ortadadır. Bunun yanı sıra hiç hoş olmayan camii imamları ve müdürlerle uğraşılması ve bunu halka icraatmış gibi AKP nın kullanması Patnos’ta zirve yapmıştır.

 Devlet kurumlarının her partiye ve partiliye eşit uzaklıkta olması gerekirken hiçbir şekilde eşit olmayan yaklaşımlar sergilemeleri siyasetteki kişi ve kişilerin akrabalarından emirler almaları bizleri çok üzmektedir. Bu yaklaşım ile ilçeyi yöneten zihniyetin yakın bir zamanda yapılacak ilk seçimde kurulacak sandıklardan halkımızdan çok sert bir tokat yiyeceklerini biliyoruz.

  Deva Partisi olarak bu yıkımların asgariye indirilmesi için elimizden gelen çalışmaları yapacağız. Yıkıcı ve kötüleyici çalışmalar içinde olmayacağız.

          Patnos’un bir an önce birkaç tane parka ihtiyacı varken hâlihazırda bulunan Osmanlı parkının belediye borçlarından dolayı ihale ile satışa çıkarılmasından dolaya büyük üzüntü duymaktayız. Bizlerin ve bizden sonraki tüm Patnosluların değer olan parkların satışını engellenmesi için Patnos belediye başkanlığını ve AKP iktidarını göreve davet ediyoruz. Yapılacak her çalışmanın takipçisi olacağımızı  ve yapılacak doğru çalışmalarda yanlarında olacağımızı belirtmek isteriz.

  Patnos ilçe olarak yaşamını idame ettirmede sorunlu bir kent statüsünden çıkıncaya kadar mücadelemiz devam edecektir. Patnos Halkı gelecek adına ümidini yitirmiş durumdadır. İstihdam, üretim, sağlık, eğitim, altyapı, planlama, sosyal yaşam ve benzeri gibi konularda Türkiye’nin en fakiri ve gelişmişlik düzeyi sıralamasında ise en son sıralarda yer almaktadır. 

         Bu memleketin çok acil bir şekilde hizmet edilmeye ihtiyacı vardır. Bu memleketin sorunları sıkıntıları kitaplara sığamayacak kadar büyük ve önceliklidir.
         Bu memleketin iyi ve işin ehli insanları siyasete kazandırarak siyaseti kişisel menfaat ve hırsların odağından kurtarmak için elimizden geleni yapacağız
DEVA PARTİSİ olarak Halkımız ile birlikte imza kampanyasını başlatacaktır.

DEVA Partisi Patnos İlçe Başkanlığı
İlçe başkanı İlhami ESİN 
 

Bu haber 1463 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Abdullah solmaz
  1 yıl önce
  Allah rahmet eylesin mekani cennet olsun insallah
 • Yılmaz Eldemir
  1 yıl önce
  Sayın Başkanım şu talan zihniyete Osmanlı parkını yedirtmeyin kamuoyu oluşturun parkı kurtarın eski hükümet konağı gibi olmasın talancılara fırsat vermeyin başarılar diliyorum