Cumhurbaşkanı Yeni Tedbirleri Açıkladı.

Cumhurbaşkanı Yeni Tedbirleri Açıkladı.

Cumhurbaşkanı Yeni Tedbirleri Açıkladı.
30 Kasım 2020 - 20:11

Erdoğan'ın konuşmalarından öne çıkanlar şu şekilde:

Vaka sayılarının 30 bine dayanmış olması hepimizin çok daha dikkatli ve sabırlı davranması gerektiğini gösteriyor.

Salgının olumsuz etkisini azaltmak için insan hareketliliğini en aza indirmeyi amaçlayan bu tür tedbirler dışına bir çare bulunmuyor. Öncelikle TMM diye ifade ettiğimiz temizlik, maske, mesafe kurallarına en sıkı şekilde riayet etmelerini istiyoruz.

Salgın tedbirlerine de harfiyen uymasını bekliyoruz. Vatandaşlarımızdan salgın tehdit olmaktan çıkana kadar kalabalığa karışmamalarını, evde bile dikkatli davranmalarını istiyoruz.

Mevsim itibariyle soğuk algınlığı ve gribin de artması sağlık sistemimizdeki yükü ağırlaştırmıştır. Sağlık çalışanlarımızın gayretine en büyük teşekkürümüz, onların yükünü artırmamak olacaktır.

83 milyon hep birlikte seferberlik ruhuyla hareket etmemiz gerekiyor. Sağlık çalışanlarımızın gayretlerini değersizleştirmek için yapılan spekülasyonlara karşı dikkatli olmalıyız.

İlk etapta 50 milyon dozluk bir anlaşma yapmış bulunuyoruz. Vatandaşlarımız ücret ödemeden aşıya erişebilecek.

Önümüzdeki günlerden itibaren aşının uygulaması yapılacak Hafta içi her gün gece saat 21:00 ile sabah 05:00 arasında genel sokağa çıkma sınırlaması uygulanacaktır.

Bu kısıtlama hafta sonları cuma akşamı 21:00'den pazartesi sabahı 05:00'e kadar kesintisiz devam edecektir. Yani cumartesi-pazar artık evlerimizdeyiz.
 

Bu haber 720 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum