CORONAVİRÜS AŞISI ÇOCUKLARDA DENENDİ

CORONAVİRÜS AŞISI ÇOCUKLARDA DENENDİ

CORONAVİRÜS AŞISI ÇOCUKLARDA DENENDİ
16 Kasım 2020 - 18:05

Amerika Birleşik Devletlerinde Koronavirüs Aşısı 100'e yakın çocuk üzerinde denendi.

Amerika Birleşik Devletlerinde Pfizer ile Türk Bilim Adamı Prof. Dr. Uğur Şahin ve üst olduğu Alman biyo-teknoloji firması bion-techin Covid-19 için geliştirmekte olduğum potansiyel aşı 100 'yakın üzerinde üzerinde denendi. Amerikada 100 'e yakın çocuk cincin-nati Çocuk Hastanesinde Pfizer ve Bion-tech tarafından Kovid-19 hastalığına karşı karşı aşılar denendi. 

Aşılar için genel olarak gönüllü yaş gruplarının aşıların çocuklar için alın emin olmak yardımcı ifade ettiler. Amerika Birleşik Resim Medyaları, aşının diğer çocuklar içinse öğrenmek emin olmak yardımcı olacak ifade ettikler.

Aşı denemelerine katılan Katelyn, sözlü aşı için sözlü haberleri televizyonlarda öğrenmek ve tüm alesinin aşı deneme deneylerine katılmak üzere başvuru yaptığını açıkladı. Yerel Medyaya açıklama yapan Katelyn ,; Bir şeyin parçası olduğu harika diyerek ifadelerini kullandı. Abhinav, olan diğer genç ise denek ise, aşı için heyacanlı olduğu ve ifade ederek, Aşının gerçekten yardımcı olabilir düşünüyorum. 

Diğer Arkadaşlarında aşıyı denemelerini teşvik ediyorum dedi. Pfizer ve Biontechin aşısının virüse karşı yüzde doksandan fazla etkili olduğu açıklanmıştı.

Bu haber 813 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum