Başkan Yavuz’dan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler mesajı

Patnos Gazeteciler Başkanı Faruk Yavuz, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Yavuz’dan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler mesajı

Patnos Gazeteciler Başkanı Faruk Yavuz, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Yavuz’dan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler mesajı
10 Ocak 2020 - 16:02

Yavuz yayımladığı mesajında, “Gazetecilik, içinde bulunduğumuz teknoloji ve iletişim çağının en önemli mesleklerinden biridir. Mesai kavramı gözetmeksizin bir satır haberle birçok hayata dokunup umut olan tüm gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum” dedi.

Başkan Faruk Yavuz'un mesajı şöyle; Değerli Basın Mensupları, ​Gazetecilerin haklarının yasal güvence altına alındığı tarih olan 10 Ocak 1961’den sonra ihdas edilmiş, gazetecilik mesleğini icra edenleri onurlandırmak adına 10 Ocak, “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kutlanmaktadır. İnsanı merkeze alan medeniyet anlayışımızın en önemli düsturlarından olan çağdaş demokrasinin tüm kuralları ve kurumlarıyla yerleşmesinin etkin göstergelerinden biriside iyi işleyen bir medya yapısıyla mümkündür.​Medyanın verimli çalışması gerek ifade özgürlüğünün temini, gerek vatandaşlarımızın sesinin doğru yansıtılması bakımından hayati önem taşımaktadır. Bundan dolayı gazetecilik, içinde bulunduğumuz teknoloji ve iletişim çağının en önemli mesleklerinden biridir.   Bir ülkenin gelişmesinde eğitim, sağlık, ulaşım, ekonomik, sosyal ve teknolojik imkânların yanında vatandaşlarımızın haber alma hakkı da önemli bir göstergedir.


Vatandaşlarımızın her şeyden haberdar olmasını sağlayan basın kuruluşlarımızın doğru, ilkeli ve tarafsız bir şekilde yaptıkları bu görev mukaddes bir görevdir. Demokrasinin ve günümüz yönetim anlayışının vazgeçilmez unsurlarından biri haline gelen basın, kamuoyunu aydınlatmak ve bilgilendirmek adına kişilik haklarına saygılı, ilkeli,  doğru ve tarafsız haber verme gibi birçok önemli değeri bünyesinde barındıran çok yönlü bir meslek haline gelmiştir. Uluslararası rekabetin yerini, kentlerin rekabetine bıraktığı bu süreçte; inisiyatif kullanabilen, etkin politikalar belirleyebilen ve kendini iyi tanıtabilen kentler, ön plana çıkarak kalkınmanın nimetlerinden yararlanırken, rekabet edemeyen diğer kentler geride kalmaktadır. Patnos'un sahip olduğu güçlü yerel değerleriyle Basın Mensuplarımız bugüne kadar gösterdikleri gayreti, samimiyeti ve birlikteliği  bundan sonra da aynı hassasiyetle sergileyeceklerine yürekten inanıyorum.   ​Bu duygu ve düşünceler ile kamuoyunun aydınlatılması ve bilgilendirilmesi doğrultusunda mesai kavramı gözetmeksizin bir satır haberle birçok hayata dokunup umut olan her şartta özveriyle haber peşinde koşan tüm gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum...

FARUK YAVUZ
Patnos Gazeteciler Cemiyeti Başkanı

Bu haber 862 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum