Ak Parti Heyeti Tutak Belediyesini Ziyaret Etti

Ak Parti Heyeti Tutak Belediyesini Ziyaret Etti

Ak Parti Heyeti Tutak Belediyesini Ziyaret Etti
22 Ocak 2020 - 16:22

Ak Parti Malatya Millet Vekili ( Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ) Ahmet ÇAKIR, Ak Parti Ağrı Millet Vekili Ekrem ÇELEBİ, Ağrı Belediye Başkanı Savcı SAYAN, Hamur Belediye Başkanı Cezmi ERGÜL, Ak Parti İl Başkanı Abbas AYDIN, Ak parti Tutak İlçe Başkanı Mahmet SAYAN, İl Encümenleri Belediye Meclis Üyeleri bereberindeki heyet ile birlikte Tutak Belediye Başkanı Bülent DURU’yu makamında ziyaret ettiler.

Ziyaretlerinden memnun kalan Belediye Başkanı Bülent DURU Ak Partinin ittifak gücüne verdiği önemlerinden ve ittifakına olan desteklerinden dolayı kendilerine teşekkürlerini sundu.

Akabinde ilçenin sorunlarını, sıkıntılarını eksiklerini ihtiyaçlarını dile getiren Duru; İlçemizin Ak Parti hükümetleri zamanında en az yatırım alan ilçeleri'den biri olduğunu yaklaşık 5 yıldır ihalesi yapılan Ağrı Tutak karayolunun bir türlü sona ermemesini, ilçe halkımızın dışarıya çıkıp gezebileceği aileleri ile birlikte vakit geçirebileceği hiçbir sosyal tesisimizin, parkların, bahçelerin bulunmadığı, belediyemizin gerek kayyum çalışmların dan gerekse tahribahtlar dan kaynaklanan çok ciddi borçlarının bulunduğu, belediyemizin bütün gayrimenkullerinin satıldığını ve belediyemizin hiçbir gelirinin olmadığını ve buna bağlı olarak iller bankasından gelen ödeneğin tamamen borçlara kesildiğini, kurum personelimizin maaşlarının ödenemediğini, kurum araçlarımıza ait onarım bakım masrafları akaryakıt giderlerinin karşılanamadığını, esnaflarımıza olan borçların ödenemediğini, kurum giderlerinin karşılanmadığını, ilçemizde bulunan ve ilgili makamlara başvurularının yapıldığı hastalık yayan ve ilçemize kötü bir görüntü oluşturan derelerin acilen ıslahlarının yapılması gerektiğini dile getiren Başkan DURU; bu konularda özellikle Ağrı Belediye Başkanı Savcı SAYAN’ın önemli ölçüde manevi desteklerinin olduğunu, Millet Vekili ve Ak Parti İl ve ilçe yönetimlerinin de önemli desteklerinin olduğunu dile getiren ve önemlerinden bahseden Başkan DURU kendilerinin de Cumhur İttifakı altında bizlere desteklerini esirgememelerini dile söyledi.

Sn. ÇAKIR ilçemiz ve bahsetmiş olduğunuz konular hakkında bilgilendirmenin yapıldığını, sorunların çözülmesi için bir gayret içerisinde olduklarını ve bunların projeler ve desteklerle üstesinden gelineceğini, millet vekillerimiz, belediye başkanlarımız, kardeş belediyelerimiz, il ilçe yönetimlerimiz ve siyasilerimizle birlikte bu sorunların çözüleceğini ve bizlere destek olacaklarının sözünü verdiler. Başkan DURU ya başarılar dilediler.

Ağrı Millet Vekili ÇELEBİ ise ilçemize yapılacak olan yatırımların bütçe den geçtiğini ve ilerleyen zamanlarda bunlarında haberlerinin bizlere verileceğini dile getirirken. Ağrı-Tutak arası duble yolun 2021 yılında tamamen faaliyete geçirileceğini ve Hükümet Konağı binasının da 2020 yılı içerisinde ilçe merkezinden kaldırılıp çevre yolu üzerinde bir yere inşa edileceğini ve şehir merkezinde büyük bir alan oluşacağını dile getirdi. Başkan DURU’ ya destek olacaklarının sözünü verdi.

Sohbet havası içerisinde gerçekleşen ziyaretin sonunda Belediye Başkanı Duru; Ziyaretlerinden dolayı Ahmet ÇAKIR’ a ve Heyetine hediyelerini takdim ederek ziyaret son buldu.

Bu haber 504 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum