Ağrı Beyaza Büründü

Ağrı'da günlerdir soğuk hava tesirli olurken, kar yağışı dahi devam etmekte.

Ağrı Beyaza Büründü

Ağrı'da günlerdir soğuk hava tesirli olurken, kar yağışı dahi devam etmekte.

Ağrı Beyaza Büründü
16 Ocak 2021 - 12:35

Ağrı'da günlerdir soğuk hava tesirli olurken, kar yağışı dahi devam etmekte. Ağrı'nın genelinde dün sabahtan beri yağan karın şiddeti, bugün arttı.

Kentin tamamı beyazlara kaplanırken, 55 köy yolu dahi ulaşıma kapandı. Buna karşın uzun zaman sonra yağan kara sevinen Ağrı halkı, kuraklık riskine dikkat çekti.

Ömer Dağdeviren, kar yağışının gece sabaha karşı tesirini artırdığını söyleyerek, "Şu ana kadar ilimizde ikinci kere kar yağıyor. Daha evvela yağdığında pek tesiri yoktu. Ancak gece saatlerinde başlayan kar yağışı epey hoş oldu. Yağmaya dahi devam etmekte. İnşallah bu yağış devam eder. İlimize ve ülkemize bereket getirir. Ülkemiz ve ilimizde sular bitmeye başlamıştı. Bu açıdan inşallah iyi olur" biçiminde konuştu. 

Uzun zaman sonra yağan kar, yolları kapatmasına karşın sevindiklerini söyleyenler, kuraklık tehlikesinin azaldığını belirtti. 

Ağrılı esnaflar, iş yerlerinin önünde biriken karları küreklerle temizledi Ağrı Belediyesi ve Ağrı İl Özel İdaresi, Karayolları ekipleri şayet ulaşımda aksamalar olmaması için  çalışmaları başlattı. 

Bu haber 761 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum