Acil tıbbi müdahale belirtiler tecrübeli

Acil tıbbi müdahale belirtiler tecrübeli

Acil tıbbi müdahale belirtiler tecrübeli
27 Şubat 2021 - 22:57

Kimse bir doktorla sürekli iletişim halinde olması gereken kişi olmak istemez. Ancak bazen bazı semptomları kendi başınıza anlamak ve ne kadar ciddi anlamıyla anlamak zordur. Doktorlar, bazı hasarı güvenli bir şekilde oynamanın ve profesyonel yardım almanın iyi olduğu uyarıyorlar. MSN, doktorların göründüklerinde hastane olarak adlandırılması gereken işaretler belirlediklerini bildirdi.

Gözlerin önünde noktalar

Gözlerin önündeki lekeler veya "sinekler" üzerinde ciddi bir şeyi göstermez, ancak bazen büyük bir görme sorununun bilinmesidir. Kural olarak, zaman herhangi bir kişide görünebilirler, ancak düzenlilikleri uyarmalıdır. Göz doktoru JP Maszczak, her şeyden önce, bu, retina dekolmanını, gözdeki yırtılmayı veya iltihaplanmayı gösterebilir, dedi. Doktor, "Retinanın ayrılması, derhal teşhis edilip tedavi edilmez - 24-48 saat içinde - tamamen görme kaybına yol açabilir," diye uyardı.

Yanlış gitmeyen yüksek

bir hastalık, sürekli yüksek ateşe neden olabilir, ancak en iyisi, ciddi bir sorunu ekarte etmek için doktorunuzu aramaktır. Dr. Ayesha Chima'ya göre öksürük, bulantı, kusma ve baş ağrısı gibi karşısındaki eden diğer semptomlar da uyarılmalıdır.


Açıklanamayan göz ağrısı, bulaşıcı olan ve ilaç tedavisi konjunktivit belirtisi olabilir. Bunun, bir komplikasyonunun bir işareti olması mümkündür. Görmede beklenmedik bir düşüş söz konusu olduğunda, diyabet, yüksek kolesterol veya bir durum nedeni neden olabilir. Bazı gözlerdeki "sisler gelişimini" multipl skleroz sergiliyor.

Ani ve omuz ağrısı

kalp krizi belirtisi olabileceği gibi göğüste sıkışma hissi de olabilir. İkincisi, aort diseksiyonunu, pulmoner emboliyi, aritmi ve hatta pnömoniyi gösterebilir.

Vücudun bir zayıflık

Bu belirti felçten bahsediyor. Bu durumda, doktorlar son derece hızlı tepki vermenizi ve aranılan doktora ertelememenizi tavsiye eder.

Geceleri daha da kötüleşen bacak veya ayaktaki ağrı

Bu durum, sözde bir stres kırığını gösterir. Tekrarlayan stres nedeniyle kemiğin yorulma kırılmasının sonucudur. Yürümeye devam ederseniz, durum daha da kötüleşecektir. Bazen ağrılar, kan dolaşımını engelleyen bir kan pıhtısının varlığını gösterir.

Bu haber 483 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum