Reklam
Reklam

"Patnos Gastronomi Şenliği"

"Patnos Gastronomi Şenliği"

25 Şubat 2019 - 12:17

Patnos İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün organize ettiği etkinliklerden biri de Patnos Selahaddini Eyyubi Fen Lisesi’nde gerçekleşti.  “Patnos Gastronomi Şenliği” adıyla gerçekleştirilen yöresel yemek ve tatlı yapma yarışmasında, 5-8 yaş aralığındaki 50 öğrenci mutfağa girdi.
 
Yöresel yemeklerimizi öğreniyoruz” sloganıyla düzenlenen yarışmada hünerlerini sergileyen minik aşçılar, en iyi yöresel yemeği ve yöresel tatlıyı yaparak derece elde etmeye çalıştı. Guruplar halinde mutfağa girerek yöreye özgü yemek ve tatlıları yapan minik eller, aileleri ve katılımcılarca da ilgiyle izlendi. Renkli görüntülerin ortaya çıktığı yarışmada dereceye girenlere aşçı kepleri takılıp çeşitli hediyeler verildi.
 Patnos Kaymakamı  Sayın Ümit Altay, gazetecilere yaptığı açıklamada, etkinliğin çok güzel olduğunu anlatarak, “Çocuklarımıza gıda ve sağlıklı beslenme bilincini yerleştirmek için burada bulunuyoruz. Bodrum Gastronomi Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Gülşen Coşanöz’e katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Bu tür sosyal etkinlikler güzel ilçemizde artarak devam edecek. Bunlar sosyal hayatın canlanması, çocuklarımızın, gençlerimizin bilinçlenmesi için çok önem taşıyan aktiviteler.” dedi.
Patnos İlçe Milli Eğitim Müdürü Talat TOY ise  bu tür bir yarışmanın örneği olmadığını vurgulayarak, “Bugün dünyada bir ilki gerçekleştiriyoruz. 5-8 yaş arası çocuklar her şeyi kendileri hazırlayarak muhteşem yemekler yapıyor.” ifadesini kullandı.
Gülşen Coşanöz, amaçlarının Patnos’un yöresel yemeklerini öne çıkartarak, çocukların bunu sahiplenmesine aracılık etmek olduğuna dikkati çekti.
 Programa Patnos Kaymakamı Sayın Ümit Altay, Patnos Cumhuriyet Başsavcısı Tahir Özgenç, Bodrum Gastronomi Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Gülşen Coşanöz , Gastronomi Kültür ve Turizm Derneği yönetim kurulu üyeleri , öğretmenler , öğrenciler ve  vatandaşlar da katıldı.
 

Bu haber 807 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum