Memur-Sen Patnos teşkilat buluşması

Memur-Sen Genel Başkan yardımcısı Günay Kaya, Patnos Memur-Sen tarafından gerçekleştirilen teşkilat buluşmasına katıldı. 

Memur-Sen Patnos teşkilat buluşması

Memur-Sen Genel Başkan yardımcısı Günay Kaya, Patnos Memur-Sen tarafından gerçekleştirilen teşkilat buluşmasına katıldı. 

Memur-Sen Patnos teşkilat buluşması
18 Mart 2019 - 15:17

Memur-Sen Genel Başkan yardımcısı Günay Kaya, Memur -Sen'e bağlı sendikaların Patnos  temsilcilikleri tarafından gerçekleştirilen teşkilat buluşmasına katıldı. 

Urartu Düğün  Salonunda  yapılan toplantıya, Memur Sen Genel Başkan Yardımcısı Günay Kaya’nın yanı sıra, Ak Parti Patnos Belediye Başkan adayı  M. Hanifi Alır, Ak Parti Patnos ilçe başkanı Tekin Dinç , Memur-Sen Ağrı il başkanı Süleyman Gümüşer, sendikalarımızın  Ağrı Şube başkanları ve yönetimleri,  kurum amirleri  Stk temsilcileri Memur-Sen’e bağlı sendikaların Patnos temsilcileri ve  yönetimleri ve çok sayıda üye katıldı.
Tertip heyeti adına açılış konuşmasını yapan Eğitim-Bir-Sen Patnos  başkanı Fikret Ayaz, geçen gün Cuma namazını kılmak için Camilere akın eden Yeni Zellandada’ki katliamda hayatını kaybeden 50 kişiye Allahtan rahmet yaralılara acil şifalar diledi. 

Memur-Sen Patnos buluşmasında konuşan Ağrı il başkanı Süleyman Gümüşer, Halepçe  ve  Zellandada’ki katliamda hayatlarını kaybeden Allahtan rahmet, yaralılara acil şifalar dileyerek Türkiye’nin en büyük Sendikası olan Memur-Sen'in  Patnos teşkilat buluşmasında katılımcılara teşekkür etti.

Gümüşer, Zellandada’ki katliam tam bir haçlı ruhunun göstergesidir.Her ne sebep olursa olsun dünya çapında ibadethanelerde yapılan bu tür menfur saldırıyı kabul etmediklerini belirterek,yapılan bu saldırıyı esefle şiddetle kınadıklarını sözlerine ekledi.

Gümüşer,bu gün Memur-Sen Patnos teşkilat buluşmasında beraberiz. Bizler Türkiye’nin en büyük ailesiyiz. Sizlerden aldığımız destek ile daha da büyümeye devam edeceğiz. Memur-Sen olarak kamu çalışanlarının Milli iradesi konusunda her zaman olduğu gibi yine Memur-Sen’in imzası vardır.

Haksızlığa karşıyız. Hakkın ve doğru’nun kimden geldiğini bakmaksızın kabul eden  bir anlayıştayız. Küresel emperyalizme karşı bir güç odağının olduğunu da biliyoruz. Memur-Sen olarak Allah'ın izni ile yaklaşık 1 milyon üyemizle bunun da üstesinden geleceğiz dedi.

Memur-Sen Patnos buluşmasında konuşan Ak Parti Patnos Belediye Başkan adayı Mehmet Hanifi Alır, böyle bir buluşmayı gerçekleştiren başkanlara teşekkür etti.

Alır, inançla,azimle,sevgi ile bu yola çıktıklarını belirterek Türkiye’yi yeniden inşa etmek istediklerini belirtti.
Alır,Sayın Cumhurbaşkanımızın emri ile Türkiye’de büyük görevler yapmış olanları Türkiye’nin yeniden  inşaası için görevlendirdiğini söyledi.

Alır, Ak Parti’nin ülkemizde emeği çoktur. Sağlık, Eğitim, Ulaşım, Tarım, Ticaret alanında çok ciddi yol aldık.Tabi bunları yaparken sizlerin desteği ile buralara geldik. Önümüzde bir seçim var. Rabbim çıktığımız bu yolda yardımcımız olsun diyerek bizlere olan güven ve desteklerinden dolayı katılımcılara teşekkür etti.  
Teşkilat buluşmasında bir araya gelen Memur-Sen üyelerine hitap eden Başkan yardımcısı Günay Kaya, Memur-Sen’in 1 milyonu aşkın üyesiyle Türkiye’nin en büyük sivil toplum hareketi olduğuna dikkat çekerek, bu başarıda büyük payı olan tüm teşkilatlarımıza çok teşekkür ediyorum. 27 yıllık zaman zarfında bu sendikal hareketin bu tarzının ‘bizce’sinin kitapta yeri var mı’ diye soruların sorulduğu ve sabahlara kadar kısır tartışmaların yapıldığı 92’den bugüne, bu hareket, bırak kitapta yerini, sendikacılığın kitabını yazarak, bütün mazlum coğrafyalarda yeni bir umudu temsil ediyoruz. 

11 hizmet kolunda da yetkiliyiz ve 5 milyona yakın insanın toplu sözleşme masasındaki beklentisini karşıladık” diyen Kaya, sözlerini şöyle sürdürdü.

Memur-Sen, sancısı ve derdi olan bir ailedir. Memur-Sen, yaptığı çalışmalarla başarılı bir grafik çizdi ve tüm kamu kurumlarında üyesi bulunmaktadır. Memur-Sen, 2000’den sonraki darbe girişimlerinde millet iradesinin yanında durdu, 15 Temmuz’da alanlara ilk çıkan teşkilat olarak tarihe kaydoldu. 12 milyon 300 bin imzayı bir ayda, kar kış, yağmur çamur demeden toplayıp kamusal alan yalanını tarihin çöp sepetine gönderen büyük bir ailenin başarısı var.

Kaya, Memur-Sen olarak bu ülkenin kalkanıyız. Mücadelemizle, konuşmalarımızla, hizmet verim noktasında biz büyük bir aileyiz. Kamu personel sistemiz ile memur’un güvencesinden asla taviz vermeyeceğiz. Sözleşme ve kadro için tüm benliğimizle mücadelemizi devam ettireceğiz dedi.

Konuşmaların  ardından buluşmaya katılan katılımcılara verilen hediyelerden sonra verilen yemek ile buluşma sona erdi.

Bu haber 6248 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum